Drukuj

Pierwsi rodzice tańca

Taniec: Iza Wojtowicz
The Nature of Dance
The Nature of Dance
Jak daleko sięgają korzenie tańca? Jak wygląda w swojej pierwotnej formie? Czym jest taniec niepochwycony przez wymagającą ujednoliceń komercję i wzajemną rywalizację?

Członkowie Alternatywnego Teatru Tańca LUZ (m.in. Karolina Cabaj, Karolina Długołęcka, Urszula Janowska, Marta Kalita, Patrycja Kałużyńska, Igor Leonik oraz Dominika Mańkowska) wraz z reżyserką i choreografką Joanną Woszczyńską zapraszają na niecodzienne widowisko zatytułowane "The Nature of Dance". A zaproszenie to kierują zarówno tych przekonanych, jak i "facebookowo niezdecydowanych" podjęciem próby "rozmowy" za pomocą języka ruchu i tańca.

Wychodząc naprzeciw tym, którzy nie urodzili się z instynktowną umiejętnością czytania ruchu scenicznego, postanowili sięgnąć do korzeni tańca, by jeszcze lepiej zrozumieć jego język. Pokażą, że taniec nierozerwalnie łączy się z człowiekiem i jego naturą. Poza tym, na co wskazuje plakat, wydobędą jego prawdziwość, nie pomijając brzydoty.

Temat, jaki podjęli tancerze, dowodzi, że nie podchodzą powierzchownie do uprawianej przez siebie sztuki. A że to dopiero początek roku, w kolejnych miesiącach możemy się spodziewać dalszych inspiracji i nowej jakości tanecznej.

W ramach przedstawienia odbędzie się promocja kalendarza ATT LUZ na rok 2013 ze zdjęciami Michała Moryla.

20 stycznia 2013, godz. 18.00, sala "Podlasie" (ul. Sienkiewicza 63), bilety: 15 zł do nabycia w MOK (ul. Pułaskiego 6) oraz sali "Podlasie".
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.011 sekund