Drukuj

Miasto kobiet

Koncerty: Joanna Zawadzka
Anna i Jan Jaroszyńscy
Anna i Jan Jaroszyńscy
Tegoroczne imprezy z okazji Dnia Kobiet zachęcają do wyjścia z domu. Propozycji jest mnóstwo - od gorących i porywających chwil na parkiecie po spokojne i łagodne koncerty. Gdzie warto się wybrać? Oto krótki przewodnik specjalnie na ten piątkowy wieczór.

Pierwszą imprezą godną uwagi jest wieczór w "Bollywood Hollywood", które zachęca do aktywnego i poniekąd... pikantnego obchodzenia tego dnia. Od godziny 22.00 właściciele restauracji zapraszają na gorące warsztaty taneczne "Ladies Solo Fever" prowadzone przez Annę Jaroszyńską. Wciąż spragnionym wrażeń z pewnością przypadnie do gustu pokaz tańców latynoamerykańskich, który ma być uzupełnieniem spotkania.

Dla osób bardziej niż taniec ceniących muzykę poważną idealnym wyjściem może stać się recital fortepianowy Mariusza Adamczaka w Sali Białej. Koncert odbędzie się w ramach promocji płyty pianisty "Favourite Chopin".

Oprócz tego MOK proponuje też występ działającej pod opieką Macieja Turkowskiego Grupy Piosenki Poetyckiej. Tym razem odbędzie się on w Zbuczynie. To impreza w sam raz dla tych, którzy szukają chwili wytchnienia po całym tygodniu.

Również w romantycznej atmosferze Reymontówki z pewnością świetnie zabrzmi lubiany przez siedlczan repertuar koncertu wieczór bardów pt. "...a przecież mi żal...".

Kto jednak powiedział, że świętować można tylko 8 marca? NoveKino zaprasza na pokaz filmu "Dzień kobiet", który odbędzie się 6 marca, w ramach cyklu "Oczami Kobiet". Choć przedstawiona w nim historia nie napawa optymizmem, a sam obraz klasyfikuje się do gatunku dramatów, to coś godnego uwagi zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Natomiast Uczelniany Ośrodek Kultury UPH przy współpracy Koła Naukowego Językoznawców organizuje tematyczny wieczór "Kobieta w poezji". Gościem wieczoru będzie Michał Konstrat.

Ostatnią już propozycją jest wieczór w Dworze Mościbrody, który kusi mnóstwem atrakcji. Oprócz koncertu Silk Duo odbędą się masaże, pokazy fryzjerskie i kosmetyczne oraz degustacja win i potraw. Propozycja ta wyróżnia się różnorodnością i szokuje obiecywaną feerią doznań.

Warto dodać, że tego dnia zespół Silk planuje dać z siebie wszystko. Tuż po koncercie w Mościbrodach zobaczyć ich będzie można w rozszerzonym składzie jako Silk Trio z udziałem również Andrzeja "Smukłego" Maleńczuka w Pracowni Rannych Pantofli. Cóż, jest nadzieja, że wśród tego wszystkiego każdy odnajdzie coś dla siebie...

6 marca 2013, godz. 19.00, "Oczami kobiet", NoveKino Siedlce.
7 marca 2013, godz. 19.00, wieczór rosyjski przy współpracy Koła Naukowego Językoznawców "Kobieta w poezji", gość wieczoru: Michał Konstrat, peHa, wstęp wolny.
8 marca 2013:
godz. 17.00
, wieczór bardów pt. "...a przecież mi żal...", Reymontówka, wstęp wolny.
godz. 19.00, wieczór "Być kobietą", Dwór Mościbrody, koncert Silk Duo (Chromiński - fortepian, Janusz Maleńczuk - wokal), atrakcje: masaże, pokaz fryzjerski, kosmetyczny, degustacja win i potraw, wstęp 30 zł/osoba.
godz. 19.00, recital fortepianowy Mariusza Adamczaka, Sala Biała, wstęp wolny.
godz. 19.00, koncert Grupy Piosenki Poetyckiej, GOK w Zbuczynie.
godz. 20.00, wieczór pełen atrakcji, od 22.00 Ladies Solo Fever specjalnie dedykowane dla PAŃ, warsztaty taneczne w wykonaniu Anny Jaroszyńskiej z Siedleckiego Studia Tańca Towarzyskiego, Bollywood Hollywood (Wiszniewskiego 4), wstęp wolny.
godz. 21.00, koncert Silk Trio: Janusz Maleńczuk, Krzysztof Chromiński, Andrzej "Smukły" Maleńczuk, Pracownia Rannych Pantofli, wstęp wolny.
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.008 sekund