Drukuj

Siedlecka Noc Muzeów

Wystawy: Anna Zadrożna
Noc  Muzeów - Stowarzyszenie Widzimisie
Noc Muzeów - Stowarzyszenie Widzimisie
Siedlecka Noc Muzeów
Noc Muzeów to wszystkim dobrze znana coroczna impreza, która z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. W ciągu jednej nocy muzea otwierają swoje drzwi dla wszystkich chętnych, których cały czas przybywa. Na tę chwilę swój udział w wydarzeniu potwierdziły cztery instytucje.

Muzeum Regionalne
przygotowało interesujący plan wieczora. Od godziny 19.00 udostępni swoje zbiory, które można będzie oglądać do godz. 24.00. Ponadto, między 19.00 a 20.00 odbędzie się projekcja bajek wyświetlanych za pomocą popularnego w latach 80. XX w. rzutnika "Ania". Na 20.00 Muzeum przygotowało konkurs wiedzy na temat historii miasta Siedlce i prezentowanych wystaw. Nagrodą w konkursie są specjalne upominki. O 21.00 nastąpi otwarcie wystawy fotografii Andrzeja Piotrowskiego "Islandia - podróż do wnętrza ziemi", a o 23.00 recital retro, na którym usłyszeć będzie można piosenki Hanki Ordonówny i Marilyn Monroe w wykonaniu Marleny Uziębło. Muzeum pozostaje otwarte dla zwiedzających do godziny 24.00.

Widzimisie natomiast zaprasza na teren dworca PKP. Prace będą prezentowane w przejściu podziemnym oraz na kładce. Noc z galerią Widzimisie rozpocznie się o godz. 20.00.

Noc Muzeów przygotowana przez galerię "Przestrzeń Sztuk", działającą w gmachu Biblioteki Głównej UPH (ul. Popiełuszki 9), to konglomerat różnych sztuk. Począwszy od malarstwa, poprzez grafikę, fotografię, rzeźbę, film, aż po architekturę. W przygotowanie wydarzenia zaangażowało się wielu artystów, z których każdy przygotował jedną prezentację. Wystawa będzie w gmachu biblioteki w godzinach od 19.00 do 24.00.

Wieczór pełen wrażeń można spędzić także na III Nocy Muzeów z Rugby, którą przygotuje Miejski Klub Rugby Siedlce. Impreza rozpoczyna się o 18.00 i trwa do 22.00. W ciągu tych czterech godzin nastąpi otwarcie wystawy "Europejskie Proporce Rugby", pokaz sprzętu do oporowania i nauki szarży, przedstawienie idei Muzeum Sportu i Rugby oraz odczyt "Pierwszy klub rugby w Siedlcach już w 1962 roku?". Noc Muzeów z Rugby odbędzie się tymczasowej siedzibie przy ul. Esperanto 6. Więcej informacji można uzyskać na stronie rugby.siedlce.pl lub pisząc na maila mkrugby@op.pl.

Noc Muzeów w 2013 roku odbywa się z 18 na 19 maja.
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.009 sekund