Drukuj

Mała, sympatyczna...

Przestrzeń miejska: Przemek Iwanek
...knajpka. Niestety, ja wciąż o żarciu.

Widzieliście wesoły kiosk na 11 listopada? W środku zmieściła się całkiem porządna restauracyjka. Drewniane panele z zewnątrz, ciekawe loga i informacje (świetna kawka na wynos prezentowana przez ptaka - kawkę) nadają nowoczesny, miejski wygląd. Podoba mi się to. Mam słabość do niedużych lokali. Odpowiadają mi bardziej niż złoto, pałace i żyrandole. Taki to mój plebejski gust.

Knajpka nazywa się "Pasto Conkreto", ma 4 nieduże stoliki i ladę. Za ladą stoi miła pani odporna na ataki wygłodniałych ironistów (chyba nas polubiła, bo podzieliła się z nami prywatnym ciastkiem). Nad ladą menu: zupy, sałatki, ciabatty, makarony i dania główne. Do tego wspomniana już kawka na wynos, co należy odnotować, gdyż nadal niewiele jest miejsc w mieście, gdzie możemy dostać kawę do garści.

Z tego dobrobytu wybraliśmy chłodnik (doskonały na upał), ciabattę i makarony. To mój entuzjazm nieco upadł. Choć ciabatta była naprawdę okej, to makaron odgrzany w mikrofali i podany na plastikowym talerzyku nie jest jednak moim ulubionym daniem. Aczkolwiek mój kolega był całkowicie usatysfakcjonowany.

Rozumiem go. Dlatego, że ceny są niesłychane. Makarony wahają się od 6,9 do 9,9 zł, a żadna pozycja w menu nie kosztuje więcej niż 15 zł! I co wy na to, siedleccy restauratorzy? Da się?

Przy tym zaznaczyć należy, że makarony to nie są kluski podlane tanim keczupem, co się niestety w polskiej rzeczywistości kulinarnej nadal zdarza. To pełnoprawne dania, z porządnych makaronów, jak penne, spaghetti, ze szpinakiem, kurczakiem, serem pleśniowym, parmezanem czy co tam kto wybierze.

Tyle o pasto, teraz conkreto:
-minusy: plastik, mikrofala;
+plusy: ceny (duży plus), wygląd, atmosfera, obsługa, dowóz, kawka na wynos.
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.014 sekund