Drukuj

Opowieść szósta: Penthause

Gitarą po uszach: Jebik/Przemek Iwanek
Jak to drzewiej w Siedlcach rocka grywano
Z pamiętnika Jebika


Wielki apartament gdzieś na wysokim piętrze, z widokiem na rozświetlone miasto przez duże przeszklone okna. Atmosfera luksusu, drogie meble, ciemność, anonimowość. Kolorowe alkohole, piękne kobiety, nielegalne używki. Penthause. Nowy Jork? Skądże. Siedlce.

Takie to oto skojarzenia wywoływał swą nazwą mroczny zespół Penthause. Wyłonił się z odmętów piekieł około roku 2000, zwiastując, że co jak co, ale lekko to w nowym milenium nie będzie. Marcin Ciekot krzyczący do mikrofonu, 7 strun Krzyśka Buzuka, skumulowana siła perkusji Łukasza Lecha i basu Patryka Kamińskiego, a do tego jeszcze piękna Beata ze swoimi klawiszami robili hałas podrywający gołębie z kościoła i rwący reklamówki lokalnym emerytkom w drodze na zakupy.

Wyklęta piątka dawała popisy swych umiejętności w całej Polsce, od rodzimych Siedlec po Nidzicę. W pamięć zapadli szczególnie weteranom lokalnych zlotów motocyklowych, na których pojawiali się co roku. Zaliczyli nawet jedną minitrasę koncertową pod wesołą nazwą "Natural Born Killers Act 1". Długo by wymieniać, z kim udało się grać na jednej scenie, więc lepiej napiszę, że zespół był znany w pewnych kręgach muzycznych. W ich dorobku należy odnotować jedną płytę i demówki. Po drodze do sukcesu nastąpiło kilka zawirowań personalnych, z których zespół wychodził zwycięsko.

Do czasu. Z upływem lat bowiem metal ulega korozji, każdy spawacz Wam to powie. Gdzieś w drugiej połowie dekady Penthause przeszedł do historii, dając kolejny przyczynek do mojego pisania. Muzycy zajęli się graniem w innych zespołach. Po ich dokonaniach w sieci ostał się jeden kawałek: "Ostateczny krok". Ale uwaga! Dokładnie wpisujcie nazwę kapeli, bo drobna literówka będzie skutkować linkowaniem do gorących m amusiek z pewnego libertyńskiego pisma zza oceanu. A tego przecież nie chcecie.
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.006 sekund