Drukuj

Nowa idea

Wywiady: Redakcja
Rozmowa z Radosławem Juraszkiem, menagerem projektu Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej w subregionie siedleckim (OWES) z FRSO.

Co to jest OWES?
Jest to punkt informacyjny i doradczy, gdzie zgłosić się mogą ludzie zainteresowani działalnością w ramach szeroko rozumianej ekonomii społecznej.

Dlaczego zdecydowaliście się na organizację Dni Otwartych OWES?
Chcemy zapoznać mieszkańców z ideą i funkcjonowaniem różnorodnych podmiotów ekonomii społecznej. Dzięki pokazaniu, jaka jest w nich siła, wskażemy możliwości rozwoju jakie tego typu działalność stwarza. Jest to również znakomity sposób na integrację lokalnych społeczności.

Czy wiejski festyn jest dobrym miejscem na promowanie ekonomii
społecznej?

Tak, to jedno w lepszych miejsc. W każdej miejscowości, bez względu na to, czy jest to miasto, czy wieś, są osoby otwarte na nowe idee, przedsiębiorcze i poszukujące możliwości rozwoju.

Kto mógłby być zainteresowany ekonomią społeczną?
Każdy, kto chce być samodzielny, realizować własne pomysły czy stworzyć grupę wspólnie z ludźmi chcącymi wziąć sprawy we własne ręce.

Podczas dni otwartych Ośrodka Wspierania Ekonomii Społecznej będzie można
zapoznać się z ofertą lokalnych organizacji: stowarzyszeń, fundacji oraz spółdzielni socjalnych:
Spółdzielnia Socjalna "Karima", Stow. "Prometeusz", WTZ (Skórzec i Siedlce), Stow. "Widzimisie", CIS (Siedlce); stowarzyszenie tutajteraz, Stow. "Akacjowy zakątek w Januszówce", Stow. Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Krzesku, Fundacja im. Świętego Walentego na rzecz Osób Niepełnosprawnych, Stow. Artystów i Twórców Gminy Łuków, Spółdzielnia Socjalna "Pomocna Ręka", Stow. Kulturalno-Oświatowe "Klub Ludzi Twórczych", Łosickie Stow. Rozwoju - EQUUS, LKS "Wektra", Stow. "Już nie jesteś sam", Stow. na rzecz Dzieci i Młodzieży "Abeon", Stow. na rzecz ZS im. Jana Pawła II w Zbuczynie "Optymizm", ROEFS w Siedlcach.

Uwaga! Poniższa list jest aktualna na dzień oddawania "Kultury Siedleckiej" do druku.
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.009 sekund