Drukuj

Literackie święto kobiet

Literatura: Sebastian Truszkowski
pióro & pazur
pióro & pazur
Już po raz drugi w Siedlcach odbędzie się adresowany do pisarek oraz czytelniczek Festiwal Literatury Kobiecej "Pióro i Pazur". Ma on na celu promocję literatury kobiecej oraz udowodnienie, że nie są to książki gorsze czy mniej ambitne.

Literatura kobieca, czyli pisana przez kobiety dla kobiet, bywa marginalizowana w mediach, pomijana przez krytyków, a także rzadziej recenzowana. Pomysłodawcy imprezy chcą to zmienić - ukazać wartości i emocje drzemiące w książkach kobiecych. Jak pisze organizatorka, Mariola Zaczyńska: Festiwal Literatury Kobiecej to święto czytelniczek, które sięgają po książki poprawiające im nastrój, wywołujące emocje i poruszające serca.

Podczas Festiwalu przyznane zostaną nagrody w dwóch kategoriach głównych: dla powieści najbardziej poruszającej i najzabawniejszej oraz nagrody czytelniczek, wortalu literackiego granice.pl i polonijnych blogerek. W programie przewidziane są spotkania z pisarkami, liczne dyskusje na temat literatury kobiecej oraz literacki ping-pong, podczas którego autorki odpowiedzą na pytania publiczności. Odbędzie się także bicie rekordu w jednoczesnym czytaniu i instalacja Półki Wolnych Książek przy fontannie. Dodatkową atrakcją będzie otwarcie wystawy okładek książek Anny Damasiewicz i malarstwa Helene Szymanski.

4-5 października, Festiwal Literatury Kobiecej "Pióro i Pazur", na wszystkie wydarzenia wstęp wolny, pełen program festiwalu
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.004 sekund