Drukuj

Opowieść ósma: Apple Pie

Gitarą po uszach: Jebik/Przemek Iwanek
Jak to drzewiej w Siedlcach rocka grywano
Z pamiętnika Jebika


Z czym kojarzy Wam się szarlotka? Z ciepłym deserem z lodami? Z filmem American Pie? Jeśli tak, to znaczy, że nic nie wiecie o życiu.

W dzisiejszym odcinku będzie troszkę mniej mrocznie, ale za to z uczuciem... Około roku 1998 zeszłej ery powstał zespół o smacznej nazwie Apple Pie. Chłopaki tradycyjnie spiknęli się w szkole i zaczęli grać, co im serce kazało. A że Skolim to wrażliwy gość, to i dźwięki kładł czułe. Pamiętam te zasłuchane dziewczęta z maślanymi oczami, wpatrzone w Pawła. A on tak czule uderzał w struny swej gitary, tkliwie pośpiewując, szukał zmiłowania nad swym smutnym losem... Ale żarty na bok. Była moc!

Przez pewien czas chłopakom wiodło się naprawdę całkiem dobrze i naprawdę niewiele brakowało, aby wypłynęli na szersze wody. Sporo koncertowali, docierając nawet do całkiem znanych klubów. Dawali obiecujące show na kilku przeglądach, m.in. w warszawskiej Proximie, zaliczyli też wygraną na przeglądzie w Lidzbarku Warmińskim. Mało tego! Swego czasu nawet zaliczali występy w programach telewizyjnych, jak "Strefa P" na TV4. Nakręcili klip, który również telewizja raczyła puszczać.

Cóż więc się stało, że około 2008 roku zawiesili działalność? Na otarcie łez została po nich jedna płyta demo. Tak, tak, Apple Pie to był niezły zespół. Szkoda, że już ich nie ma... A może jeszcze się im zachce?

Aha, została jeszcze ich strona w necie z linkami do piosenek. Posłuchajcie, jak to drzewiej w Siedlcach rocka
grywano.

A na koniec należy wymienić nielichy skład "szarlotkowej" ekipy:
Paweł Skolimowski - śpiew, gitara
Piotr Izdebski - gitara
Grzegorz "Czesiek" Wieczorek - perkusja
Robert Protasewicz - klawisze, skrzynka, bongosy
Łukasz Pietrzak - bas
Wiktor Paciorek - saksofon, harmonijka
Cezary Sobieszuk - bas.

strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.008 sekund