Drukuj

Opowieść ósma: Gra Pozorów

Gitarą po uszach: Jebik/Przemek Iwanek
Jak to drzewiej w Siedlcach rocka grywano
Z pamiętnika Jebika


Indie z Warszawy przez Siedlce. A na koniec - Game Over. Oto historia zespołu w największym skrócie.

Abstrakcja. Warszawski mutant; mimo postpunkowego korzenia korespondującego z dokonaniami New Order "Gra Pozorów" to słodycz indie popu, którą nie pogardzą najbardziej wytrawni fani gatunku! - tak o Grze pozorów w 2010 r. rozpisywał się opiniotwórczy magazyn "Machina". Brakuje tu jednej informacji: mutant narodził się w Siedlcach. Jego członkowie jako czas przyjścia na świat podają rok 2006. Wówczas po zmianach w składzie, nie widząc większych perspektyw na poważne granie w naszej mieścinie, postanowili wyemigrować do Warszawy (...i całkiem słusznie). Jak wiadomo, dużo łatwiej można powalczyć tam w tak zwanym "szołbizie".

I poszło. W samym 2010 roku wystąpili na scenie młodych talentów na Open'er Fesiwalu (tego w Gdyni, nie w Siedlcach), na Yach Film Festiwal i Cinergii 2010. W 2012 roku grupa wzięła udział w nagraniu filmu "Big Love", jeden z kawałków wylądował na soundtracku. Grali transmitowany na żywo koncert w studiu Agnieszki Osieckiej w polskim Radiu w programie 3. "Trójka" (w osobie Piotra Kaczkowskiego) wrzuciła też ich utwór na składankę "Minimax 5". Koncerty szły w setki. Nagrywali płyty i profesjonalne teledyski. Wszystko do odnalezienia w sieci.

I nagle w czerwcu tego roku zagrali ostatni raz... Miałem okazję być na tym koncercie, który chłopaki dali w Siedlcach, tu, gdzie w 2001 r. założyli zespół. Kolejna grupa z niemałym potencjałem, która w obliczu szarości dnia codziennego musiała dać za wygraną.

Ostatni skład zespołu: Michał Stefaniak (gitara, wokal), Rafał Żukowski (gitara), Mateusz Banasiuk (perkusja), Anna Stefaniak (klawisze) i od niedawna Paweł Paszczyk (gitara basowa).
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.006 sekund