Drukuj

Watch Docs

Imprezy: Redakcja
Watch Docs
Watch Docs
Stowarzyszenie tutajteraz kolejny raz zaprasza na Objazdowy Festiwal Filmów o prawach człowieka "Watch Docs", organizowany we współpracy z helsińską Fundacją Praw Człowieka. W tym roku filmy będą poruszać ważne społecznie tematy: począwszy od tych o przekazie antywojennym po dokumenty dotyczące zdrowia.

+ 26 października, godz. 15.00 - Zezwalam na atak (58 min.). W 2010 roku na portalu WikiLeaks świat zobaczył nagranie z helikoptera ostrzeliwującego cywili na ulicy Bagdadu. był to pierwszy dokument wykradziony i ujawniony przez szeregowca Bradleya Manninga.
+ godz. 17.00 - Rewolucjonista mimo woli (70 min.). Reżyser jedzie filmować rozpoczynający się i słabo nagłośniony epizod arabskiej Wiosny - wydarzenia w Jemenie.
+ godz. 19.00 - Porządna dziewczyna (48 min.). Film odkrywa wstydliwą kartę z historii Usa. W latach 50. i 60. XX wieku zajście w nieślubną ciążę skazywało na ostracyzm społeczny, dlatego też wobec kobiet stosowano radykalne środki.
+ 27 października, godz. 15.00 - Durga (11 min.). Wstrząsająca historia dziewczynki, w wieku 14 lat wbrew swej woli wydanej za mąż za starszego o kilkadziesiąt lat mężczyznę.
+ godz. 15.15 - Uwolnić poród (60 min.). Z czyich rąk trzeba uwolnić poród? twórcy filmu udowadniają, że akt narodzin został całkowicie zawłaszczony przez współczesną medycynę położniczą.
+ godz. 17.00 - Kobiety syryjskiej rewolucji (75 min.). Trzy syryjskie opozycjonistki opowiadają o kulisach powstania przeciwko reżimowi Baszara al-Assada.
+ godz. 19.30 - Ciągle wierzę (40 min.). Film opowiada historię Ewy Hołuszko, która niegdyś jako Marek Hołuszko współtworzyła "Solidarność". Mimo związanych z korektą płci problemów osobistych Ewa ciągle wierzy, że warto walczyć o zmiany.
+ 29 października, godz. 19.00 - Baranek Boży (28 min.). Ten bardzo osobisty, poetycki film opowiada historię ukrywaną przez ponad pięćdziesiąt lat.
+ godz. 19.30 - Połącz kropki (11 min.) Trevor stracił wzrok w wieku 60 lat, nagle wszystko, co automatycznie robił przez całe życie, stało się bardzo trudne.
+ 30 października, godz. 19.00 - Jak przetrwać zarazę (120 min.). Tytułowa zaraza z filmu to AIDS, którego rozprzestrzenianie się w latach 80. w Usa przybrało rozmiary prawdziwej epidemii.

Wszystkie projekcje odbędą się w Galerii Kultura (ul. 3 Maja 44/2, wejście od ul. Kilińskiego). Wstęp bezpłatny.
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.015 sekund