Drukuj

Amatorsko i artystycznie

Imprezy: Małgorzata Góral
XVI Targi Rękodzieła Artystycznego
XVI Targi Rękodzieła Artystycznego
Grudzień jest powszechnie kojarzony ze świętami Bożego Narodzenia oraz imprezą sylwestrową, a w Siedlcach też z Targami Rękodzieła Artystycznego. Czy tegoroczna edycja powtórzy sukces poprzednich?

Zaczęło się w grudniu 1998 roku, wtedy odbyły się pierwsze targi i od tamtej pory rokrocznie przypominają o zbliżających się świętach. Wśród prezentowanych produktów nie brakuje tych tradycyjnych kojarzonych z Bożym Narodzeniem. Za każdym razem impreza jest organizowana z coraz większym rozmachem. Zgłaszają się nowi wystawcy, a dzięki temu przybywa też oglądających. W tym roku będzie prawie 120 wystawców z różnych zakątków Polski, ale też z Ukrainy i Białorusi. Nie zabraknie rzeźby ludowej i sakralnej, ręcznie malowanych ozdób choinkowych, haftu, metaloplastyki, ceramiki, wyrobów z gliny, biżuterii artystycznej, decoupage'u, malarstwa na płótnie i szkle, rękodzieła na bazie wosku pszczelego, wyrobów z bibuły i wielu innych, będzie można też posmakować potraw i wyrobów regionalnych - mówi Monika Wojciechowska z firmy Arche, jednego z organizatorów.

Mimo iż nazwa wskazuje na handlowy charakter wydarzenia, to jednak niemniej ważny jest tu jej walor edukacyjny. Odbędą się warsztaty rękodzielnicze dla dzieci i młodzieży z ceramiki, haftu matematycznego i robótek ręcznych oraz na krosnach i robienia witraży. Aby nadać przedsięwzięciu wymiar inicjatywy kulturalnej, Arche oraz Stowarzyszenie Wspólnota Nadbużańska zapraszają na finał II edycji Konkursu Sztuki Nieprofesjonalnej oraz wystawę pokonkursową, której otwarcie nastąpi 7 grudnia. Prace o najwyższym poziomie artystycznym z zakresu sztuki nieprofesjonalnej prezentowane będą na terenie Arche do końca miesiąca - informuje Monika Wojciechowska. Dla zwycięzców firma Arche ufundowała wysokie nagrody pieniężne oraz udział w plenerze malarskim w Pałacu Łochów - dodaje.

Ciekawostką XVI edycji targów będzie Otwarta Scena Artystyczna, na której wystąpią m.in. Wiśniewiacy, Sokołowianie i Zespół Seniora z Radomyśli. Już tradycyjnie w przerwach występów pojawi się podlaski Janko Muzykant, czyli Mieczysław Borkowski. Ku uciesze najmłodszych pojawi się Mikołaj z łakociami, odbędzie się też malowanie buzi.

Atrakcji jak widać nie zabraknie, a czy będzie można mówić o sukcesie, to już każdy musi sam zobaczyć i ocenić.

7 grudnia 2013, godz. 10.00-18.00, 8 grudnia 2013, godz. 10.00-16.00, Park Handlowy Arche (ul. Brzeska 134).
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.005 sekund