Drukuj

Rękodzieło na święta

Imprezy: MG
Jarmark Tradycji Wielkanocnych
Jarmark Tradycji Wielkanocnych
Co roku, dwa tygodnie przed Wielkanocą mieszkańcy Siedlec i okolic mogą poczuć świąteczny nastrój, dzięki wydarzeniu, jakim jest Jarmark Tradycji Wielkanocnych. Dwa dni imprezy stwarzają okazję do zapoznania się z rzemiosłem artystycznym powstającym głównie na wsiach.

Jarmark jest dowodem na to, że tradycyjne rzemiosła nadal cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem odbiorców, a też i sami twórcy stanowią liczną grupę. W wydarzeniu biorą udział rękodzielnicy z Podlasia i Mazowsza, ale również z odległych krańców Polski oraz reprezentanci Polonii z Ukrainy i Białorusi. Organizatorom, czyli firmie Arche i Stowarzyszeniu Wspólnota Nadbużańska, zależy na tym, aby promować tradycyjne wyroby oraz współczesne powstałe z inspiracji sztuką ludową.

W tym roku zaprezentuje się ponad 90 wystawców. Będzie można obejrzeć palmy, pisanki i dekoracje koszyczków. Dla zainteresowanych nie tylko oglądaniem odbędą się warsztaty ceramiczne na kole garncarskim, warsztaty tkackie, kto zechce, ten zrobi kartkę świąteczną oraz pisankę.

Dodatkowymi atrakcjami będą rzeźba ludowa, płaskorzeźba, haft, metaloplastyka, ceramika. Nie zabraknie też wyrobów z gliny, biżuterii, kompozycji z suszu czy malarstwa na szkle i płótnie. Pojawi się rękodzieło na bazie wosku, wyroby z bibuły, ręcznie szyte lalki, gwizdki ceramiczne oraz plecionkarstwo ze słomy. Podczas długiego oglądania będzie można spróbować potraw regionalnych. Natomiast w dobry nastrój wprawiać będzie "Podlaski Janko Muzykant" Mieczysław Borkowski.

5 kwietnia, godz. 10.00-18.00, 6 kwietnia 2014, godz. 10.00-16.00, Park Handlowy Arche (ul. Brzeska 134).
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.012 sekund