Drukuj

Przede wszystkim radość

Taniec: AJ
MP Dance
MP Dance
MP Dance, czyli młodzi tancerze zapraszają na koncert "Impresje taneczne". Podczas występu zaprezentowane zostaną najnowsze choreografie, opierające się na tańcu nowoczesnym i stylizowanym, w których stosowane są techniki od podstaw baletu, poprzez jazz, broadway, musical dance, po hip-hop i disco dance.

Instruktorką i choreografką zespołu jest Agnieszka Lipińska. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w dzieciństwie, kiedy to w wieku 5 lat zaczęła uczęszczać na zajęcia taneczne do "Małego Podlasia". Taniec zainteresował ją na tyle, że pozostała w zespole aż do pełnoletności. Potem pomagała prowadzić zajęcia ówczesnej instruktorce Hannie Lipińskiej. - Praca w choreografii przyszła do mnie niejako sama ? mówi Agnieszka Lipińska. ? Pani Hanna Lipińska potrzebowała kogoś do prowadzenia zajęć i zwróciła się do mnie. Ja natomiast wiedziałam, że to jest to, co chciałabym robić w życiu zawodowym.

Praca z dziećmi to duża radość, ale też trud. Trzeba nieustannie dbać, by zajęcia wciąż były zabawą, sprawiały dzieciom radość i nie przerodziły się w przykry obowiązek. To trudne zadanie, gdyż jednocześnie niezbędne jest zachowanie wysokiego poziomu artystycznego zespołu. ? Najgorszy jest stres. Czasem jest trudny do przewidzenia i może dopaść dziecko tuż przed wyjściem na scenę. Rozmawiam wtedy z nim, przekonuję, że rodzicom występ na pewno się spodoba i z niecierpliwością na niego czekają ? dodaje instruktorka.

Formacja Taneczna MP Dance powstała w październiku 2007 roku. W skład zespołu wchodzi około 90 dziewcząt i chłopców w wieku od 4 do 14 lat, którzy ćwiczą w 3 grupach wiekowych. Dzięki połączeniu tańca z kolorowymi strojami i ciekawymi rekwizytami scenicznymi za każdym razem oglądający otrzymują prawdziwe taneczne show w ich wykonaniu.

8 kwietnia 2014, godz. 18.00, koncert Formacji Tanecznej MP Dance pt. "Impresje taneczne", Sala Widowiskowa "Podlasie" MOK (ul. Sienkiewicza 63), bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasach MOK przy ul. Pułaskiego 6 oraz Sienkiewicza 63.
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.004 sekund