Drukuj

Moje pory roku

Wystawy: Redakcja
Malarstwo Krystyny Piejki
Malarstwo Krystyny Piejki
Galeria Kultura zaprasza na wystawę malarstwa Krystyny Piejki "Moje pory roku". Zaprezentowane na niej obrazy są dziełem ostatnich trzech lat wytężonej pracy artystycznej nad odzwierciedlaniem rzeczywistości, szczególnie przyrody i nastrojowych miejsc.

Krystyna Piejka swą przygodę z malarstwem rozpoczęła niedawno. Wcześniej nie miała czasu na to by realizować artystyczne pasje. Możliwości ku temu pojawiły się dopiero na emeryturze. Szukając pomysłu na zorganizowanie sobie życia i czasu na emeryturze postanowiła spróbować swych sił przy sztaludze. Początkowo malowała sama w domowym zaciszu. Po 2 latach takiej pracy spotkała Izę Staręgę, która zaprosiła początkującą malarkę na swoje warsztaty. Były one przełomowym doświadczeniem. Dodały artystce odwagi i pozwoliły na podjęcie prób wyrażania siebie w innych technikach niż wcześniej (olej na masie plastycznej, malowanie z natury). Wtedy też - jak sama podkreśla - nauczyła się odw
Malarstwo Krystyny Piejki
Malarstwo Krystyny Piejki
ażnie mieszać farby, podejmowała próby malarstwa abstrakcyjnego, malowania postaci, twarzy (portretu), zaczynając od siebie.

Myśląc o początkach swej pasji malarka chętnie sięga pamięcią do lat dzieciństwa i już wtedy objawiających się zdolności manualnych. Ich efektem były najpierw pięknie prowadzone zeszyty zdobione szlaczkami z motywami krajobrazu i ozdobnym liternictwem. Później, gdy pracowała jako nauczycielka w jednym z siedleckich gimnazjów, wykonywała różne okolicznościowe dekoracje, tablice dydaktyczne, prowadziła kroniki szkolne, wszystko to, co było aktualnie potrzebne. Nigdy jednak nie tworzyła dla siebie, dla samej radości tworzenia gdyż nie było na to czasu - dom, praca, rodzina.

Zawsze znajdowała czas na fotografowanie, z każdego mniejszego czy większego wyjazdu, z każdego miejsca przywoziła mnóstwo zdjęć, wiele z nich, bądź elementy odnaleźć teraz można na obrazach.

16 maja 2014, godz. 19.00, wernisaż wystawy, Galeria Kultura (ul. 3 Maja 44/2, wejście od ul. Kilińskiego), wstęp wolny.


strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.009 sekund