Drukuj

Kurs rysunku mangi

Warsztaty: Redakcja
Kurs rysowania mangi
Kurs rysowania mangi
Manga to wywodzący się z Japonii komiks, na ogół czarno-biały, który dzięki swojej różnorodności od lat podbija serca czytelników na całym świecie.
Słowo MANGA, w wolnym tłumaczeniu oznacza PŁYNĄCE, WOLNE OBRAZY. Warto tu zaznaczyć, iż w naszym kraju mylnie używa się tego zwrotu do określania, wszystkiego, co związane z japońską sztuką graficzną (komiksową) i animowaną.
Manga to tylko japoński komiks, przeznaczony dla różnych odbiorców, w różnym przedziale wiekowym. Tematyka poruszana przez autorów mangi (autor mangi z jap. - mangaka), jest tak rozległa, jak rozległe są zainteresowania jej odbiorców. W mangowych opowieściach znajdą więc coś dla siebie: dzieci, młodzież, biznesmeni, kucharze, miłośnicy romansów, projektanci mody, właściciele kotów, wielbiciele fantastyki, itp.
Zasadniczy podział wyróżnia mangi: "dla chłopców" (shonen), "dla dziewcząt" (shojo), "dla młodych mężczyzn" (seinen), "dla młodych kobiet" (josei), i - uogólniając - "dla dorosłych" (seijin, hentai).
Galeria Kultura zaprasza do wzięcia udziału w jedynym w Siedlcach wakacyjnym
kursie rysowania mangi dla początkujących. Podczas intensywnych 6 dni kursu zdobędziecie oraz udoskonalicie swoje umiejętności rysunkowe.
Program kursu obejmuje następujące zagadnienia: rysowanie postaci (proporcje,
twarz i włosy, wyrażanie emocji, ręce i stopy, ubranie), otoczenie (perspektywa, krajobraz), tworzenie historii (tworzenie komiksu: scenariusz, kompozycja, kadry i ujęcia; komiks na podstawie danej historii).
Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich lubiących rysować - bez względu na umiejętności i wcześniejszy kontakt z rysowaniem mangi.

Terminy spotkań: od 25 do 30 sierpnia, godz. 10.00 do 13.20 (w tym 15 min. przerwy), cena: 270 zł, informacje i zapisy: tel. 608 657 713, stowarzyszenie.tutajteraz@gmail.com
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.003 sekund