Drukuj

Jazz do potęgi trzeciej

Koncerty: AI
Sławek Pezda
Sławek Pezda
Wszyscy wielbiciele jazzu powinni już dziś zarezerwować sobie wieczór 25 września 2014, aby od godziny 20.00 w pubie Mylna posłuchać trzech utalentowanych mężczyzn. Swoją muzyką postarają się oni udowodnić, że jazz ciągle inspiruje i porusza.

Na scenie pojawią się:
Sławek Pezda - saksofonista, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, laureat wielu prestiżowych konkursów, m.in. Jazz Juniors, Tarnów Jazz Contest, Krokus Jazz Festival, Klucz do Kariery, Novum Jazz Festival, Baszta Jazz Festival. Współpracował z wieloma big-bandami, głównie w Krakowie i Tarnowie; obecnie jest członkiem takich zespołów jak PeGaPoFo, Pezda/Gawęda Duo, Silberman New Sextet. Inspirując się takimi saksofonistami jak John Coltrane, Pharaoh Sanders, Albert Ayler, Mats Gustafsson, Evan Parker, Pete Wareham postanowił - po 10 latach gry na saksofonie altowym - zamienić go na saksofon tenorowy.

Wawrzyniec Topa - student Akademii Muzycznej w K rakowie na wydziale Jazzu, w klasie kontrabasu. Miłośnik muzyki, białego szaleństwa i motoryzacji. Po mocnej fascynacji muzyką rockową, hiphopową i indie popową przyszedł czas na szeroko pojęty jazz oraz muzykę elektroniczną. Jako muzyk szuka swojego miejsca pośród różnych stylistyk i projektów, które współtworzy.

Max Olszewski - student na wydziale jazzowym w K rakowskiej Akademii Muzycznej. Laureat I nagrody na konkursie Mapex Drummer of Tommorrow w Opolu (2011). Członek wielu zespołów skłaniających się w stronę jazzu i muzyki klasycznej. Miał przyjemność współpracować z takimi postaciami jak: M. Niesiołowski, M. Pijarowski, T. Wojciechowski, J. Muniak, K. Herdzin, M. Jakabcic.

Trio czerpie inspiracje z różnych gatunków, m. in. rock, punk, noise, free jazz, tworząc spójną i niepowtarzalną całość - muzykę nieprzewidywalną i pełną energii. Zaangażowanie emocjonalne, odniesienia do awangardowej stylistyki i wirtuozeria, to znaki rozpoznawcze formacji.


25 września 2014, godz. 20.00, pub Mylna, koncert jazzowy Sławek Pezda Trio, wstęp wolny.
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.006 sekund