Drukuj

Zbawienny wpływ tańca

Taniec: Anna Glinka
Marek Glinka
Marek Glinka
Nie da się ukryć, że jesień nadchodzi coraz większymi krokami. Na słotę i długie wieczory zamieńmy czas przed telewizorem na zajęcia z tańca towarzyskiego. O ileż więcej przyniesie nam to korzyści niż siedzenie w domu.

Tańczyć może każdy niezależnie od wieku. Nie jest też potrzebny specjalny strój - wystarczy by ubranie nie krępowało nam ruchów a buty były wygodne, najlepiej pantofle na niezbyt wysokim obcasie. Najważniejsza jest motywacja, cała reszta przyjdzie sama z czasem.

Kurs tańca to znakomity sposób na oderwanie się od codziennych spraw, rozładowanie nagromadzonego stresu, zrobienie czegoś tylko dla siebie, nawiązanie nowych przyjaźni a także przyjemna droga do uzyskania kondycji i dobrego zdrowia.

Specjaliści zgodnie potwierdzają, że taniec towarzyski przynosi korzyści porównywane z ćwiczeniami fizycznymi. Tańcząc, poprawiamy sylwetkę bez zbędnych wyrzeczeń, równomiernie pracując nad całym ciałem. Regularne zajęcia wzmacniają mięśnie, pomagają spalić nadmiar kalorii i poprawiają wytrzymałość. Dla przykładu, godzina salsy to aż 410 spalonych kalorii, czyli więcej niż podczas godziny intensywnej gry w tenisa. Naukę tańca rozpoczyna się od ustawienia stóp, bioder, prawidłowej postawy. Ćwiczenia zmieniają się wraz z poziomem zaawansowania, uczestnicy poznają coraz to nowsze kroki i figury, doskonalą technikę taneczną, dzięki czemu zajęcia są zawsze ciekawe. Taniec ma też zbawienny wpływ na psychikę - daje dużo radości, uśmiechu i satysfakcji, pozwala się zrelaksować. Postępy widoczne są z każdymi kolejnym spotkaniem, a im więcej tańczymy, tym nasze ciało jest sprawniejsze. Przekraczanie granic własnych możliwości sprawia, że każdy nabiera więcej pewności siebie i poczucia własnej wartości, nie tylko na parkiecie, ale także w innych dziedzinach życia. Człowiek, który tańczy ma lepsze samopoczucie, więcej optymizmu i lepiej czuje się we własnym ciele.

Taniec towarzyski to potrójna korzyść dla mózgu wynikająca ze zwiększonego przepływu krwi, powodującego sprawniejszy metabolizm neuronów. Podczas ruchu w rytm muzyki uwalniają się endorfiny, czyli hormony szczęścia. Oznacza to mniej napięcia i stresu, spadek ryzyka pojawienia się depresji a dzięki zapamiętywaniu kroków tanecznych - również lepszą pamięć i koncentrację. Taniec jest również idealny w profilaktyce schorzeń układu krwionośnego. Obniża poziom tłuszczu we krwi. Chroni serce, gdyż zmusza je do intensywnej pracy. Korzyści odczuwa także nasz układ kostny. Prawidłowa postawa taneczna powoduje bowiem wzmocnienie szkieletu, a co za tym idzie - przestajemy się garbić.

Taniec to jedna z najbardziej naturalnych form ruchu. Doskonała dla ciała i duszy. Zatem nie czekaj, tylko zapisz się na zajęcia już teraz!
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.008 sekund