Drukuj

Centrum emocji

Wystawy: źródło: MOK
Ponad rok fotografowania łez, uśmiechu, zabawy i cierpienia – wyjątkowym pełnym emocji miejscu – Instytucie „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie. Wszystko, co się tam działo oddaje „Centrum Emocji” czyli wystawa Krzysztofa Staniszewskiego, którą obejrzeć można będzie w Galerii Fotografii FOKUS.

Krzysztof Staniszewski to fotograf poszukujący autentycznych przeżyć. Wrażliwość, pasja i wiedza powodują, ze jego zawodowe realizacje uzyskują wysoki poziom pod względem artystycznym i profesjonalnym. Ważne są dla niego jak twierdzi, nie tylko zewnętrzne warunki zastane – takie jak światło, wygląd modela itp., – ale również to, co wewnętrzne u fotografa, jego stosunek do świata, do ludzi, jego stan duchowy. Jest współautorem albumów „Rumunia. Kraj Przyjaznych Ludzi”, „Forty. Przedmieście Terespolskie”. W „Centrum Emocji” zostali uchwyceni nie tylko mali pacjenci placówki, ale także ich rodzice i personel, którzy budują odpowiedni nastrój dla dobrego psychicznego samopoczucia dzieci. Fotografia polega na oddaniu relacji między pacjentami ich rodzicami. To właśnie podstawa pracy fotografa – jednak zdarzyło się i tak, że pasja w tym miejscu schodziła na drugi plan. Świat przedstawiony na zdjęciach nasuwa przemyślenia na temat ludzkich problemów, niesprawiedliwości, a przede wszystkim niewinnych cierpiących dzieci.

16 października, godz. 18.00, otwarcie wystawy „Centrum Emocji”, Galeria Fotografii FOKUS, wystawa czynna do 14 listopada, wstęp wolny.
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.011 sekund