Drukuj

Jeśli kiedyś odejdziesz...

Literatura: Redakcja
Jeśli kiedyś odejdziesz_okładka książki
Jeśli kiedyś odejdziesz_okładka książki
Jeśli kiedyś odejdziesz..., to tytuł autorskiego tomiku wierszy Agnieszki Magierskiej, którego promocja odbędzie się 9 czerwca, w kawiarni Satelita Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach.

Agnieszka Magierska jest absolwentką filologii polskiej na Akademii Podlaskiej w Siedlcach. W latach 2000-2002 należała do Siedleckiej Grupy Literackiej "Witraż" i zamieszczała wiersze w szkolnym czasopiśmie "Sztubak". Od roku 2007 jest członkinią Klubu Literackiego "Ogród", w którego konkursach literackich i prezentacjach poetyckich bierze udział. Utwory Agnieszki Magierskiej ukazały się w tomikach pokonkursowych (między innymi Konkursów Literackich SODK Limes), czasopismach (Poezja dzisiaj, Brulion Literacki "Ślad", Kwartalnik Kulturalny Kozirynek) oraz antologii Na dnie szukając nieba... (Siedlce, 2000). Tomik Jeśli kiedyś odejdziesz... ukazał się w kwietniu bieżącego roku, nakładem Centrum Kultury i Sztuki, przy którym działa Klub Literacki "Ogród".
Agnieszka Magierska o swojej twórczości mówi tak: - Wydarzeniem, które wywarło największy wpływ na moją twórczość była tragiczna śmierć przyjaciela ze szkolnej (licealnej) ławki w 2003 roku. Staram się jednak, aby nie był to temat dominujący. Często natchnienie czerpię z przeglądanych albumów malarskich (np. do wiersza *** Nasza przyjaźń czy *** to już ostatnia kreska,) czytanych biografii (*** Poznałam tajemnicę bliskości, dotyczy Natalii i Konstantego Gałczyńskich czy ***odnaleziono drugi portret, dotyczy Antoine'a i Consuelo Saint-Exupéry) oraz filmów (*** twoje słowa na jej twarzy). Piszę także wiersze zaangażowane społecznie, dotyczące atrofii więzi międzyludzkich, rozpadu rodziny, a nawet alkoholizmu.

9 czerwca 2010, godz. 18.00, kawiarnia "Satelita" CKiS, wstęp wolny.

strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.008 sekund