Drukuj

III Festiwal Teatrów Ulicznych

Teatr: Redakcja
To uczta zarówno dla miłośników sztuki teatralnej, jak również wszystkich, którzy kochają niekonwencjonalny sposób spędzania wolnego czasu.

W centralnym punkcie miasta, na placu im. gen. Wł. Sikorskiego, Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach organizuje plenerowe widowiska teatralne.
Program:
- godz. 17.00 - Teatr AKT z Warszawy - parada szczudlarzy
- godz. 18.00 - Teatr na Walizkach z Wrocławia ODYSEJA KOMICZNA 2009
To dowcipna interpretacja bajki Złota rybka, w wersji nie tylko dla najmłodszych. Na scenie pojawi się także mistrz kuchni, który odkryje swoje drugie oblicze: wirtuoza muzyki. Poza tym: improwizacje z publicznością oraz podróż kosmiczna w deszczu gigantycznych baniek mydlanych!
- godz. 19.00 - Teatr Porywacze Ciał z Poznania - PARADA ŚMIESZNYCH TWARZY
Spektakl oparty jest na działaniu dużymi maskami, nawiązującymi do różnych kultur, kolorów skóry i obyczajów. Opowiada historię dziecka zagubionego we współczesnym świecie, stwarzającego w swoich marzeniach krainę, w której wszyscy są sobie równi i przyjaźni, a bariera uprzedzeń rasowych i społecznych zostaje przełamana za pomocą zabawy i czarów. Spektakl, wciągający widzów do akcji, jest przeznaczony dla wszystkich - dzieci, jak również ich rodziców.
- godz. 20.00 - Teatr AKT z Warszawy - parada szczudlarzy
- godz. 21.30 - Teatr A z Gliwic - GENESIS
Widowisko uliczne oparte na pierwszych dziewięciu rozdziałach Księgi Rodzaju. Sztuka zrealizowana jest w konwencji teatru totalnego, obfitując w różnorakie środki wyrazu. Jest próbą plastycznej interpretacji starożytnych obrazów. Na jej kształt wpłynęły wizje literackie, muzyczne, plastyczne i filozoficzne kreślone przez wybitnych artystów i myślicieli europejskich. Interpretacja ta jest jednak na wskroś współczesna, ponieważ odwołując się do znanych powszechnie wątków, pyta o ich znaczenie w dzisiejszym świecie.
Sześciometrowe ekrany z projekcjami multimedialnymi zestawiającymi wybitne dzieła malarskie ze współczesnym video-artem, bogata i funkcjonalna scenografia (bombastyczne kostiumy, szczudła, kukły, ogromne machiny i żywy ogień) przeprowadzą widza od Stworzenia, poprzez Upadek, aż do Potopu.

4 czerwca, godz. 17.00, plac im. gen. Wł. Sikorskiego. Dodatkowe informacje:
www.mok.siedlce.pl

strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.015 sekund