Drukuj

Jedenu i Pezet

Koncerty: The Lamas
pezet
pezet
Bungee, zjeżdżalnie, jazda na quadach, zorbing - to atrakcje III Edycji Dnia Sportów Ekstremalnych, pod hasłem "Młody - wolny od nałogów". Imprezą towarzyszącą temu wydarzeniu będzie koncert, którego gośćmi będą zespół JEDENU oraz raper występujący pod pseudonimem PEZET.

Koncert otworzy występ zespołu Jedenu (godz.18.30), który istnieje od 2007 roku. Jedenu to amatorski zespół z profesjonalnym podejściem do muzyki. Obecnie tworzą go: Adam Doliński - śpiew, gitara; Sławek Burakowski - gitara basowa, śpiew; Marcin Kostrzewski - gitara oraz Janek Lipert - perkusja. Muzyka Jedenu, to rockowa mieszanka zarówno nastrojowych jak i dynamicznych utworów z polskimi tekstami. Muzycy często mieszają różne style, dzięki temu każdy w ich muzyce może odnaleźć coś dla siebie.
Drugim gościem koncertu będzie znany raper Pezet. Jego występ (godz.19.30), to prawdziwa uczta dla miłośników hip-hopu. Pezet - właściwie Paweł Kapliński, urodził się w Warszawie na Ursynowie. Zainteresował się hip-hopem jako nastolatek. Wychowywał się wśród nowopowstałych składów hip-hopowych (Molesta Ewenement, Fundacja, Stare Miasto). We wczesnej młodości nosił on przydomek PZU, co stanowiło akronim od "Paweł z Ursynowa". Jego pierwszy numer, to Ursynów 99 nagrany wspólnie z kolegą Onarem oraz Lady K. Numer ten znalazł się na podziemnej składance Enigma: 0-22 vol. 2. Pezet razem z Onarem założył grupę Płomień 81. Na początku 1999 roku do sklepów trafiła płyta Na Zawsze Będzie Płonął, na której znalazło się 20 utworów. Płyta ta okazała się wówczas jedną z lepszych produkcji w polskim hip-hop-ie, została później wydana na winylu, co było rzadkością w owym czasie.

26 czerwca, godz. 18.30 - Jedenu, godz. 19.30 - Pezet, plac im. gen. Wł. Sikorskiego, wstęp wolny.

strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.006 sekund