Drukuj

Heavy metal i oldschool punk - najbliższe koncerty w Pięciu Sztukach

Koncerty: Joanna Zawadzka
Anomalia
Anomalia
Każdy wie, że nowy rok należy zacząć z przytupem. Po świątecznym lenistwie warto ruszyć się z domu, zwłaszcza na koncert! Naprzeciw potrzebie wychodzi pub Pięć Sztuk, który nowy rok zaczyna potężną dawką mocnej muzyki.

Na pierwszym koncercie, 10 stycznia, zagra zespół Scream Maker. Ich dewiza brzmi: „We make you scream” i nie jest to puste hasło. To jedna z najbardziej obiecujących polskich kapel heavy metalowych. Świetni muzycy, wysoki wokal, gitarowe solówki - chłopcy robią naprawdę dobrą muzykę. Jak sami mówią, odwołują się do takich legend jak Judas Priest i Iron Maiden. Starają się jednak wnieść coś nowego do klasycznego heavy metalu z lat 80. Koncert to zatem gratka dla tych, którzy tęsknią za starymi czasami.
Pierwszy krążek grupy, wydany w maju 2014 roku, był jednym z najbardziej oczekiwanych. Zdobył uznanie zarówno wśród fanów, jak i krytyków muzycznych. Zespół aktualnie pracuje nad wydaniem drugiej płyty, która ukaże się dzięki pomocy użytkowników portalu crowdfunding`owego. Do drugiej płytki jeszcze trochę, więc na razie warto pójść do Pięciu Sztuk i zobaczyć jak radzą sobie na żywo.
Dwa tygodnie później, 24 stycznia, odbędzie się następny koncert. Tym razem na scenie pojawią się punkowe zespoły - Pull The Wire oraz Anomalia jako support.
Pierwszy z nich w utworach nawiązuje do atmosfery lat 90. Zarówno muzycznie, jak i w tekstach słychać fascynację tamtymi czasami. We wrześniu 2014 roku wydali swoją debiutancką płytę „W Polsce jest ogień!”.
Przed nimi wystąpi Anomalia. To punkowy zespół, ale z wyraźnym metalowym brzmieniem. W swoich tekstach odnoszą się do wielu tematów - od codziennych problemów, po słynną Amarenę. Widać, że dla nich granie to przede wszystkim dobra zabawa. Oldschool punk, anarchia i tanie wino - jeśli to do was przemawia, z pewnością spodoba wam się koncert.

10 stycznia 2015, godz. 19.00, koncert Scream Maker, pub Pięć Sztuk, bilety 10 zł.
24 stycznia 2015, godz. 19.00, koncert Pull The Wire, Anomalia, pub Pięć Sztuk, bilety: 8 zł – przedsprzedaż, 12 zł w dniu koncertu.
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.020 sekund