Drukuj

JAK TO ROBIĄ TWARDZIELKI

Literatura: A.J.
Jak to robią twardzielki
Jak to robią twardzielki
Kolejna książka siedleckiej dziennikarki napisana jest z iście filmowym rozmachem oraz z dużą dozą humoru. Czyta się świetnie. Zwroty akcji, dowcipne dialogi oraz soczysty język dodają lekkości tej historii.

Tytułowe twardzielki, to Brysia - policjantka oraz mistrzyni kick boxingu, Gośka - wojownicza dziennikarka oraz Sabina - naukowczyni przekonana o swojej nieatrakcyjności. Bardzo ciekawe są również postacie drugoplanowe.
Twardzielka tkwi w każdej nas - twierdzi autorka. Według mnie książkowe twardzielki są tak samo twardzielkami, jak kobiety lansowane przez "Cosmopolitan" feministkami, ale jaką definicję twardzielki należałoby przyjąć?
Książka świetnie wpisuje się w modny obecnie nurt komedii romantycznych, gdzie wiele perypetii rozgrywa się ze ślubnym kobiercem w tle. Wszak twardzielka, jak łatwo się domyślić, tęskni za jeszcze twardszym męskim ramieniem. Z drugiej strony znaleźć tę tzw. drugą połowę, a potem wytrwać w związku, jest dla wielu bardzo ważnym życiowym celem.
Jestem przekonana, że jest to świetna propozycja na wakacyjną lekturę. Mimo moich "czepialskich" uwag, czytając nieraz szczerze się uśmiałam. Dla siedlczan niezaprzeczalną zaletą jest umiejscowienie akcji w naszym mieście i okolicach. Wzorem miłośników Kodu Leonarda można wybrać się w podróż po okolicy.

Jak to robią twardzielki, Mariola Zaczyńska, wyd. SOL 2010, 298 s., cena: 28 zł

Książkę poleca: Księgarnia Współczesna
Siedlce, ul. Katedralna 5, tel.: (025) 63 285 14

strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.004 sekund