Drukuj

Restauracja rodzinna

Artykuły: Redakcja
Restauracja Kochanówka
Restauracja Kochanówka
Domowa kuchnia, tradycyjne dania polskie i litewskie, to oferta restauracji i kawiarni Kochanówka. Niezwykły klimat tego miejsca goście odczuwają jeszcze przed wejściem do środka.

Ładnie zaaranżowana wystawa to przedsmak klimatycznego wystroju wnętrza, które jest wyrazem artystycznej duszy prowadzącego ten lokal. W restauracji Kochanówka regularnie organizowane są wystawy malarstwa. W lutym goście będą mogli zapoznać się z twórczością siedleckiej malarki Irminy Boruty. Wystawa, której otwarcie odbędzie się 20 lutego o godz. 18.00, zatytułowana jest „Mój świat” i zaprezentowane na niej będą obrazy olejne – bukiety i pejzaże.

15 lutego odbędą się warsztaty kulinarne dla dzieci. Uczestnicy przygotują specjalne potrawy, ozdoby i dekoracje z makaronu. Warsztaty i animacje muzyczno-plastyczne będą prowadzone przez Marlenę Uziębło założycielkę „Klubu Czerwonego Noska”

Mimo ogromnego zaangażowania w działalność kulturalną Kochanówka to jednak przede wszystkim restauracja. Jako jedyna w Siedlcach prowadzi certyfikowaną kuchnię bezglutenową. Serwowane są tu dania kuchni litewskiej i tradycyjna kuchnia polska. Dla osób nie znających kuchni litewskiej w karcie dań przygotowana jest specjalna oferta – talerz litewski. Zamówienie tego dania jest znakomitym sposobem na degustację i zapoznanie się z kuchnią tego sąsiadującego z Polską kraju, gdyż talerz litewski składa się z 4 dań. Są wśród nich Kibiny, czyli duże pierogi pieczone z ciasta jogurtowo-maślanego z nadzieniem z mięsa. Kartacze – potrawa regionalna bardzo popularna w północno wschodniej Polsce i na Litwie. Są to elipsowate albo kuliste pyzy z ziemniaczane nadziewane mięsem wołowym. Czebureki – pierogi z farszem smażone na głębokim tłuszczu. Znane i lubiane są nie tylko na Litwie, ale również w Rosji i na Ukrainie. Dodatkowo na talerzu litewskim znajdują się litewskie placki Maryli, czyli placki ziemniaczane nadziewane mięsem wieprzowym dobrze przyprawionym czosnkiem i ziołami.

Podsumowując – Kochanówka to lokal z duszą. Tu proponowana jest nie tylko jedzenie, ale też strawa duchowa. Czekając na zamówienie można poczytać prasę lub książkę, pooglądać wystawę czy po prostu zrelaksować się przy spokojnej muzyce i delikatnym piwie litewskim.
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.005 sekund