Drukuj

XXIV Jazz Standards Festival

Koncerty: Olga Bajszczak
Kuba Badach
Kuba Badach
Jazz stworzył najpiękniejszą historię muzyki. Zarówno stare jak i nowe przeboje oraz ich niepowtarzalne aranżacje wybrzmiewają na koncertach od początku XX wieku. Jazz to nie tylko epizody amerykańskich gigantów, ale i twórczość muzyków nowego pokolenia; artystów ze świata, ale także z Polski. Dzisiejszy jazz, jest sygnowany największymi nazwiskami, a nowe nagrania budzą pozytywne emocje.

Emocji również nie zabraknie podczas 24. edycji Jazz Standards Festival, który odbywał się będzie przez dwa dni 17 i 18 kwietnia na scenie Centrum Kultury i Sztuki oraz w Brofakturze. Przez te niepowtarzalne dwa wieczory, melomani usłyszą wyjątkową mieszankę muzyczną. Na pierwszy ogień idzie zespół Loud Jazz Band, który powstał w Polsce 1989 r. i od tamtego czasu wydał 10 albumów. Największym ich sukcesem okazała się płyta „4Ever 2U” (1995). Źródłem ich inspiracji są dokonania klasyków jazz-rocka. „Zawsze bardzo ceniłem elektrycznego Milesa, uwielbiałem Scofielda, Sterna, Metheny-ego. To wszystko jest w naszym graniu. Przez lata wypracowaliśmy jednak własne podejście do tej muzyki. Dopingiem do komponowania nie jest już tylko chęć dorównania mistrzom zza oceanu. Wszystkie utwory inspirowane są naszymi własnymi przeżyciami, wspomnieniami, naturą, życiowymi refleksjami. Nie można również zapomnieć o wkładzie części norweskiej zespołu. Siłą Loud Jazz Bandu jest tygiel wyjątkowych, ale i różnych osobowości” – powiedział Carlos Kaczmarczyk. Jazzowego kroku tego wieczoru, dotrzyma im Jagodziński Trio z Agnieszką Wilczyńską oraz z kwartetem smyczkowym The Time Quartet. Koncertują wspólnie już od 10 lat. Współpraca ta zaowocowała dwoma płytami: „Krzysztof Komeda” i „Warownym grodem”. 17 kwietnia zagrają razem kompozycje z płyty „Muzyka Polska” oraz premierowe utwory Agnieszki Wilczyńskiej, nie zabraknie również muzyki Cole Portera. Wszystkie utwory, których wysłuchać można będzie podczas festiwalu, są w aranżacji Andrzeja Jagodzińskiego.

18 kwietnia pojawi się na scenie Kuba Badach - wokalista, instrumentalista, kompozytor i aranżer. Podczas festiwalu zaprezentuje utwory polskiej legendy sceny muzycznej Andrzeja Zauchy - legendy polskiej sceny muzycznej. To nowe autorskie aranżacje Kuby Badacha i Jacka Piskorza z płyty „Tribute to Andrzej Zaucha. Obecny”. Sam autor i wykonawca tak opowiada o swojej inspiracji: „To moje podziękowanie dla Zauchy. Nie wiem, być może machnąłby ręką zniesmaczony, słysząc słowo „hołd”... Ale to zaszczyt śpiewać jego utwory...”.

17 kwietnia 2015, godz. 18.00, Jazz Standards Festival, Loud Jazz Band, Scena Teatralna Miasta Siedlce (ul. bpa. I. Świrskiego 31), bilety 55 zł.
godz. 20.30, Jagodziński Trio i Agnieszka Wilczyńska z kwartetem smyczkowym, Brofaktura, (ul. Armii Krajowej 5), bilety 55 zł,
godz. 22.00, jam session, Brofaktura, wstęp wolny.

18 kwietnia 2015, godz. 20.00, Kuba Badach z zespołem, Brofaktura, bilety 55 zł,
godz. 21.30, jam session, Brofaktura, wstęp wolny.
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.008 sekund