Drukuj

Gryfowisko po raz drugi

Koncerty: MB
Dog Ugly
Dog Ugly
Motocyklowy piknik i towarzyszące mu koncerty przed rokiem przyciągnęły prawdziwe tłumy. W tym roku organizatorzy przewidzieli jeszcze więcej atrakcji. II Gryfowisko rusza już 14 sierpnia!

Motocykliści, z siedleckiego klubu Gryf, zaprezentują swe stalowe rumaki w parku maszyn. Na scenie głównej koncertować będą prawdziwe rock'n'rollowe tuzy. Do tego jeszcze na gości czeka szeroka oferta punktów gastronomicznych, specjalne atrakcje dla najmłodszych, zabawy i konkursy dla dorosłych oraz ognisko do białego rana. W tę sobotę serce miasta będzie biło w Stanicy nad zalewem.

Kaszubski punk'n'roll
Atutem tegorocznej edycji pikniku jest bardzo zróżnicowany dobór wykonawców. - Udało nam się zaprosić the Damrockers - cieszy się Dariusz Patoleta. - Ten zespół od pewnego czasu jest swoistą wizytówką wykorzystywaną do supportowania w Polsce koncertów sław tej miary, co Anti-Nowhere League, the Adicts czy choćby the Buzzcocks, czyli prawdziwych legend brytyjskiego rocka lat 70-tych. Dość powiedzieć, że grupa następnego dnia jedzie z Siedlec do Legionowa, gdzie wystąpi na festiwalu rockowym obok the 999. Damrockers są grupą dość specyficzną. Pochodzą z Kaszub i śpiewają swe piosenki właśnie w języku kaszubskim. Obie płyty wydane przez zespół otrzymały wspaniałe recenzje, zresztą nie tylko w publikacjach branży muzycznej.

Motor rock Soulburners
Kolejna atrakcja koncertowa, to pochodzący ze stolicy zespół Soulburners. Grupa założona przed pięcioma laty przez dawnych członków Poker Face, Sunrise, Last Item, Afraid of That Day, Coalition czy Black River. Sami o sobie mówią, że grają motor rocka. Ich atutem jest potężne brzmienie ściany gitarowego dźwięku, dynamika i świetna prezencja sceniczna. W dużej mierze przyczynia się do tego charyzmatyczny wokalista i zarazem lider grupy - Generał Burn. Grupa razem z takimi zespołami, jak Elvis de Lux oraz the Cuffs (znanego z ubiegłorocznego Gryfowiska) stanowi czołówkę polskiego stoner rocka.

Rockabilly fever
Zespół Dog Ugly jest projektem międzynarodowym. Ten rockabillowy band założył Amerykanin Pres Smith, rodowity Teksańczyk. Uzupełniają go Polacy, w podobnym stopniu zakażeni rock'n'rollem wczesnych lat 50-tych. - To rewelacyjna muzyka do zabawy. Nogi przy niej niemal same skaczą - zapewnia Dariusz Patoleta. - Powiem tak: jeżeli podoba ci się muzyka w Pulp Fiction albo w Crime Story, to będziesz w swoim żywiole! Przed Dog Ugly wystąpi łódzki zespół Rocket Mary. Grupa grała na pierwszym Gryfowisku, niemniej od tamtej pory przeszła gruntowną zmianę składu. Muzycy łączą garażowego rock'n'rolla z punkowym zacięciem i ciężarem Motorhead.

Siedleckie akcenty
Barwy siedleckie reprezentowały będą dwie młode, ale za to bardzo obiecujące grupy. Pierwsza to Mary Sue - zespół w 100 procentach dziewczyński. Pięć pań serwuje energetyczną porcję rock'n'rolla w jego najatrakcyjniejszym, surowym wcieleniu. Znowu drugim zespołem z Siedlec, który wystąpi na Gryfowisku, jest Midway. Grupa działa zaledwie pół roku, ale swym poziomem nie ustępuje wielu starszym zespołom. Chłopcy grają muzykę z pogranicza hard rock'a i bluesa.


14 sierpnia, godz.15.00, Stanica nad zalewem. Bilety: 10 zł (w cenie biletu wliczone do wyboru: coś z grill'a, napój lub piwo - do wykorzystania w barze). Dla przyjezdnych pole namiotowe.

strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.004 sekund