Drukuj

Finał Festiwalu Teatrów Ulicznych

Teatr: Redakcja
Festiwal Teatrów Ulicznych
Festiwal Teatrów Ulicznych
Trzeciego dnia Festiwalu, w sobotę, finałowy występ poprzedzi "Satyriada" w wyk. teatru Na Walizkach z Wrocławia.

Teatr zaprezentuje spektakl uliczny nawiązujący do tradycji rosyjskiej i ukraińskiej sztuki komediowej. Składa się on z różnych wątków fabularnych, przeplecionych estradowymi pokazami sztuki cyrkowej. Zobaczyć będzie można m.in. przewrotną historię małżeńską, w której miłość miesza się ze zdradą, a wesele z pogrzebem. To zaskakująca opowieść, w której, na tle bałkańskiej muzyki, widzowie oglądają - pokazane z przymrużeniem oka - nasze codzienne małostki i intrygi. Na scenie pojawi się także mistrz kuchni, który odkryje swoje drugie oblicze: wirtuoza muzyki. Przy pomocy publiczności skomponuje on utwór, w taki sam sposób, jak przygotowuje najbardziej wyszukane dania!

Tegoroczny Festiwal Teatrów Ulicznych zakończy spektakl plenerowy "Hiob" Lwowskiego Teatru Woskresinnia. Działająca od 25 lat ukraińska grupa, w oparciu o tekst Karola Wojtyły stworzyła najpierw spektakl sceniczny, by później zrealizować jego plenerową (nieco zmienioną) odsłonę. W tej drugiej propozycji artyści sięgają po widowiskowe środki, m.in. olbrzymie, poruszające się drabiny i wehikuły, czy żywy ogień. Spektakl zachwyca widzów i krytykę wielofunkcyjną, symboliczną scenografią oraz kostiumami autorstwa Ally Fedoryszyny, a także przejmującą muzyką Mirona Dacko. Sztuka "Hiob" opowiada o wyjątkowej relacji Bóg - człowiek. Stwórca doświadcza człowieka, by upokorzyć szatana. Jednak nie pozostawia ludzi w cierpieniu i w samotności. Nagradza tych, którzy są mu wierni. Poświęca też swego Syna jako Zbawiciela. Spektakl ma pozytywne i budujące zakończenie.

13 czerwca 2015, godz. 20.00, "Satyriada" - spektakl w wyk. Teatru Na Walizkach z Wrocławia, Plac gen. Wł. Sikorskiego, wstęp wolny.
godz. 21.30, "Hiob" - spektakl w wyk. lwowskiego Teatru Woskresinnia, Plac gen. Wł. Sikorskiego w Siedlcach, wstęp wolny.
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.008 sekund