Drukuj

Żeby żyć trzeba tworzyć, żeby tworzyć trzeba

Koncerty: Redakcja

Po raz trzeci w Stanicy nad zalewem odbędzie koncert pod wiele mówiącą nazwą RYSIEK, poświęcony Ryśkowi Riedlowi. Mottem koncertu, tak jak w zeszłym roku jest: Stop narkotykom - jesteś nam potrzebny.

Myśl przewodnia, jest nawiązaniem do życia Ryśka Riedla, ma zwrócić uwagę na problem narkotyków. Jak mówi Darek Patoleta, organizator koncertu i właściciel Stanicy: nie chcę pouczać młodych ludzi, straszyć ich śmiercią czy zniszczeniem zdrowia pod wpływem narkotyków, ale podnieść ich poczucie własnej wartości. Uświadomić im także, że każdy człowiek jest niezwykle ważny oraz potrzebny. Taka pozytywna motywacja. Impreza ma również pokazać, że można świetnie się bawić bez narkotyków czy dopalaczy.
Na początku zagrają lokalne zespoły Mary Sue, Dirty Martin oraz Midway. Niewątpliwą gwiazdą wieczoru będzie jednak Cree z Sebastianem Riedlem na wokalu.
Zespół jest spełnieniem marzeń Ryśka Riedla, który - zafascynowany życiem i historią Indian - był pomysłodawcą nazwy. Jednym z założycieli jest Sebastian Riedel - syn legendarnego bluesmana. Zespół, od swojego debiutu w 1997 roku, cieszy się niesłabnącą popularnością. Koncertuje w Polsce i za granicą. Cree występował m.in. na tak prestiżowych imprezach jak Olsztyńskie Noce Bluesowe, Przystanek Woodstock czy Rawa Blues. Niewątpliwym sukcesem było zajęcie przez wokalistę zespołu drugiego miejsca, w kategorii najlepszy wokalista bluesowy w 2000 roku, w plebiscycie miesięcznika "Twój Blues".

7 sierpnia, godz. 17.00, Stanica nad zalewem, bilety: 12 zł w przedsprzedaży (do kupienia w Stanicy, Krowie na Golasa, Camelocie, Black Betty), 15 zł w dniu koncertu.

strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.009 sekund