Drukuj

Spotkanie autorskie z Hanną Krall

Literatura: Redakcja
Hanna Krall
Hanna Krall
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z Hanną Krall. Z wykształcenia dziennikarka, pracowała jako reporterka m. in. w "Polityce", specjalizując się w reportażu opisującym życie codzienne i losy pozornie zwyczajnych ludzi. W roku 1977 ukazała się jej najsłynniejsza książka - Zdążyć przed Panem Bogiem, będąca autorskim zapisem rozmów prowadzonych z Markiem Edelmanem, lekarzem i dowódcą powstania w getcie warszawskim.

nominowana w 2005 roku do Nagrody Literackiej Nike za powieść „Wyjątkowo długa linia”. Dwa teksty pisarki stały się także inspiracją do realizacji filmowych – „Krótki dzień pracy” Krzysztofa Kieślowskiego i „Daleko od okna” Jana Jakuba Kolskiego. Pisarka jest laureatką licznych nagród, m. in. nagrody Polskiego PEN Clubu, Nagrody Wielkiej Fundacji Kultury, Orderu Ecce Homo i nagrody „Dziennikarski Laur” przyznawanej przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich. Jej książka „Król kier znowu na wylocie” była także nominowana do Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus”.

Książki Hanny Krall tłumaczono na wiele języków, m.in. szwedzki, węgierski, hebrajski, fiński, słowacki, holenderski, angielski. Jako dziennikarka współpracowała z "Polityką", "Gazetą Wyborczą", "Tygodnikiem Powszechnym", "Odrą" i "Res publica".

Na pisarski dorobek autorki składają się: "Na wschód od Arbatu", "Zdążyć przed Panem Bogiem", "Sześć odcieni bieli", "Sublokatorka", "Okna", "Trudności ze wstawaniem", "Hipnoza", "Taniec na cudzym weselu", "Co się stało z naszą bajką", "Dowody na istnienie", "Tam już nie ma żadnej rzeki", "To ty jesteś Daniel", "Wyjątkowo długa linia", "Spokojne niedzielne popołudnie", "Król kier znowu na wylocie", "Żal", "Różowe strusie pióra","Biała Maria".

10 maja 2016, godz. 18.00, spotkanie autorskie z Hanną Krall, Muzeum Regionalne, wstęp wolny.
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.042 sekund