Drukuj

Gitariada 2010

Koncerty: Redakcja
W ubiegłym roku odbyła się pierwsza Gitariada, czyli impreza będąca prezentacją utworów z lat 60. i 70., reaktywowanych na tę okoliczność grup muzycznych, w celu przywołania atmosfery tamtych lat.

Inicjatorami tej imprezy byli: Marek Mioduszewski, Tomek Zwiech i Marek Skórczakowski. Nazwę wzięto od cyklicznych konfrontacji zespołów młodzieżowych, które odbywały się w latach 60. i 70., również w naszym mieście. W ubiegłym roku wystąpiły trzy zespoły, takie jak: Fatum, Unik i Bluestractors. Wydarzeniu towarzyszyła świetna zabawa, na co dowodem były prośby o bis oraz wypełniona po brzegi sala. Zainteresowanie było tak duże, że organizatorzy postanowili pokusić się o kolejną edycję, mając nadzieję na to, iż to wydarzenie na stałe wpisze się do kalendarza lokalnych imprez.
W tym roku wystąpią cztery zespoły muzyczne oraz jeden instrumentalista. Na scenie pojawią się: Fenix, w składzie: Marek Mioduszewski, Gerard Osiecki, Jarosław Miler i Roman Kurkus; Bluestractors, czyli Tomasz Zwiech, Marek Skórczakowski, Wiesław Gryz, Marcin Gryz, Zbigniew Werczyński i Marcin Gańko; Metrum ? Marek Somla, Jurek Politowski, Andrzej Wereda i Urszula Somla oraz Project 2010, w składzie: Janusz Dudewicz, Łukasz Juszczuk, Krystian Talarek, Grzegorz Baran, Iga Klaczkowska oraz Iza Borysiuk. Ponadto gościnnie, jako saksofonista, wystąpi Roman Goławski. Organizatorami imprezy są: Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach oraz Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach.

29 października, godz. 19.00, Sala Widowiskowa Podlasie (ul. Sienkiewicza 63). Wstęp na podstawie zaproszeń kolportowanych przez sekretariat CKiS.

strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.008 sekund