Drukuj

Otwarcie muralu w Galerii Kultura

Wystawy: Redakcja
Plakat
Plakat
W sobotnie popołudnie, 20 czerwca 2020, zostaną zakończone prace nad muralem w Galerii Kultura. Mural powstaje we współpracy z Dariuszem Paczkowskim z Fundacji Klamra. Na ścianach zostaną zaprezentowane sylwetki osób, które zostawiły swój ślad w kulturalnej i społecznej historii Siedlec.

Na godzinę 16.00 Galeria Kultura zaprasza na otwarcie muralu. W programie wydarzenia jest wernisaż nowej wystawy, w pomieszczeniach galerii, autorstwa Joanny Wyrostkiewicz-Wasilki, koncert Milito, wspólne obejrzenie nowego muralu oraz kilka niespodzianek.Na muralu zobaczymy takie postacie jak: Małgorzata Łada-Maciągowa, Księżna Aleksandra Ogińska, Hanna Klimczyk-Lipińska, Jadwiga Barszczewska-Michałowska, Adolf Ganiewski, Irena Karpińska, Mieczysław Asłanowicz, Marian Gardziński.

Joanna Beata Wyrostkiewicz-Wasilka - w 2015 roku uzyskała tytuł magistra sztuki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, w pełnym wymiarze pięcioletnich studiów, w pracowni prof. Piotra Gawrona, obroniła dwa aneksy: z malarstwa oraz medalierstwa.
Jest uczestniczką wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych oraz różnorodnych inicjatyw twórczych. Działa charytatywnie.
W 2018 roku otworzyła prywatne Muzeum Artystów Polskich z siedzibą w Sulejówku.
Swojego życia nie rozgranicza na osobiste i zawodowe. Rozdziela jedynie swoją miłość między niepełnosprawną córkę a sztukę. Paradoksalnie obie te wielkie miłości uzupełniają się wzajemnie, motywują do pracy i ciągłego rozwoju, pozwalają przemierzać wciąż nowe, ekscytujące choć często niełatwe ścieżki.

Milito - "chłopacko-chłopięce piosenki o miłości, odosobnieniu i ekstatycznym podejściu do rzeczywistości" - tak o swojej muzyce mówi Milito, singer-songwriter, perfomer i artysta wizualny. Choć zaczynał od gitary, świat wywróciło dla niego odkrycie potencjału instrumentów dawnych, takich jak fisharmonia, mandolina czy cytra. Pierwszy projekt muzyczny Milito, "Gwiazda rubieży", to właśnie eskperymentalne pieśni w duchu avant-folku. Dziś powraca z dalekich muzycznych podróży do swoich bluesowo-nowofalowych korzeni. Podczas koncertu zaprezentuje nowe piosenki.

Wykonanie muralu zostało dofinansowane przez Fundację Santander w ramach programu "Tu mieszkam, tu zmieniam", Fundację PZU oraz Narodowe Centrum Kultury w ramach programu "Kultura Interwencje 2020".

Uczestnicy proszeni są o wzięcie maseczek i założenie ich w przypadku dłuższego przebywania wewnątrz galerii.
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.066 sekund