Drukuj

Piękno ziemi siedleckiej

Wystawy: Redakcja

"Piękno ziemi siedleckiej" to tytuł wystawy, która przedstawia serię pejzaży najbliższej okolicy, wykonaną zróżnicowanymi technikami plastycznymi.

Autorka prac, Alicja Głuchowska jest mieszkanką Siedlec, absolwentką Wydziału Humanistycznego w Wyższej Szkole Rolniczo-Pedagogicznej w Siedlcach. Pracuje z dziećmi i młodzieżą w Zespole Oświatowym w Żelkowie-Kolonii.
Twórczość malarską rozpoczęła będąc jeszcze uczennicą II LO im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach. Stosuje różne techniki, najchętniej używa farb olejnych, pasteli i akwareli. Maluje pejzaże, kwiaty, portrety oraz abstrakcje. Malarka wspiera działalność na rzecz dzieci, ofiarowując swoje prace na aukcje i imprezy charytatywne. Do ważniejszych artystycznych osiągnięć Alicji Głuchowskiej zaliczyć można: publikowanie w ogólnopolskim czasopiśmie "Mały artysta" propozycji dekoracji (z okazji różnych uroczystości, świąt i pór roku), wydanie kalendarza ze swoimi pracami
Autorka: Nina Jankowska, Nadbużańskie krajobrazy.
Autorka: Nina Jankowska, Nadbużańskie krajobrazy.
na 2009 r. przez Gminę Siedlce, wielokrotna prezentacja dorobku artystycznego na Rodzinnych Festynach Sportowo-Rekreacyjnych w Żelkowie-Kolonii, w Arche i Mini Galerii Biblioteki Pedagogicznej w Siedlcach. Znaczna ilość prac malarki znajduje się w zbiorach prywatnych w Polsce, Niemczech, Stanach Zjednoczonych i Australii.

Wystawa "Piękno ziemi siedleckiej" powstała w ramach stypendium Prezydenta Miasta Siedlce.

Wystawa czynna do 5 stycznia, Sala Widowiskowa Podlasie


strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.006 sekund