Drukuj

Kobiecość i męskość w performance

Film: Redakcja
Kadr z filmu <i>Kastrat/Il Castrato</i>
Kadr z filmu Kastrat/Il Castrato
W grudniu, w redakcji "Kultury Siedleckiej", odbyła się projekcja filmu Wyjście przez sklep z pamiątkami, który był próbą pokazania istoty street artu, jako jednej ze sztuk. Projekcja ta stanowiła początek cyklu filmów dotyczących sztuki, o sztuce oraz artystycznych.

Kolejna propozycją są dwa filmy Katarzyny Kozyry - performance i wideoklip, gdzie jednym z tematów jest płeć.
Kastrat/Il Castrato (performance w Teatro San Leonardo, Bologna, 2006) - jednoaktowa opera barokowa z zaskakującym finałem. Performance z udziałem autorki w roli głównej. Kozyra wciela się w rolę chłopca, by dokonać na sobie niemal dosłownej kastracji. Płeć po raz kolejny okazuje się kostiumem.
Cheerleaderka (wideoklip, 2006) - Kozyra interpretuje piosenkę Gwen Stefani What Are You Waiting For. Bawiąc się kliszami kobiecości i męskości, artystka tym razem wciela się w rolę gwiazdy pop-rocka, w teledysku odgrywającej role cheerleaderki w męskiej, sportowej szatni.
Projekcja filmów odbędzie się dzięki uprzejmości Narodowej Galerii Sztuki Zachęta.

KATARZYNA KOZYRA - ukończyła Wydział Rzeźby warszawskiej ASP, jest również absolwentką Hochschule für Graphik und Buchkunst w Lipsku. Swoją pracą dyplomową Piramida zwierząt wzbudziła powszechną krytykę i atak na sztukę współczesną. Od tego czasu Kozyra tworzy performance, instalacje video, nakręca filmy, nieustannie zaskakuje swoimi pracami, prowokuje do dyskusji. Dzięki licznym realizacjom za granicą i osobliwej twórczości, jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych artystek polskich. Jest również laureatką Paszportu "Polityki" przyznanego w 1997 r.

26 stycznia, godz. 19.00, łączny czas trwania filmów: 30 min.,biuro stowarzyszenia tutajteraz (ul. Pułaskiego 11, I p., wejście w bramie), wstęp wolny.
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.028 sekund