Drukuj

Oczami kobiet powraca

<b>Między słowami</b> reż.  <i>Sofia Coppola</i>
Między słowami reż. Sofia Coppola
Nasz patronat!!!

Na specjalne życzenie widzów, 2 lutego o godz. 19.00 NoveKino Siedlce rozpoczyna III edycję cyklu filmowego Oczami Kobiet. Podobnie jak w poprzednich edycjach, cykl przygotuje i poprowadzi Agnieszka Pasztor.

Przez dziewięć środowych wieczorów widzowie będą poznawać wybitne kino kobiece. Tym razem cykl skoncentruje się jedynie wokół dokonań kobiet reżyserek, których zasługi dla historii kina wielokrotnie nagradzano na festiwalach filmowych. To również doskonała okazja, aby pokazać osiągnięcia polskich reżyserek.

Oczami Kobiet - to trochę inny świat, mniej krzykliwy, bardziej prawdziwy, bo bliski codzienności, dotykający tematów: miłości, pełni życia i prawdy. Oczami Kobiet - to spotkania z interesującymi ludźmi, nagrody dla widzów, zaproszenia do ciekawych miejsc, degustacje i oczekiwanie na kolejną środę...

III edycja cyklu rozpocznie się 2 lutego, a więc w miesiącu, w którym czę
<b>The hurt locker</b> reż. <i>Kathryn Bigelow</i>
The hurt locker reż. Kathryn Bigelow
ściej myślimy i mówimy o miłości. Dlatego, Oczami Kobiet rozpocznie film będący - również zdaniem samej reżyserki - najlepszym z możliwych, niebanalnym upominkiem dla widzów z okazji Dnia św. Walentego. Ale to nie jedyna uczta, jaka czeka na gości kina.

W środowe wieczory, (każdy film o godz. 19.00 , cena biletu: 14 zł.) NoveKino pokaże następujące filmy:


Sofia Coppola Między słowami - 2 lutego. Młoda mężatka Charlotte (Scarlett Johansson) jedzie z mężem, fotografikiem show-businessu (Giovanni Ribisi), na zdjęcia do Japonii, jednak nudzi się tam, a jej kontakt z mężem nie jest najlepszy. Tam poznaje Boba (Bill Murray) - starzejącego się gwiazdora filmowego, który przyjechał do Japonii na sesję reklamującą whisky Santori. Stopniowo między nimi nawiązuje się specyficzna nić porozumienia i uczucie.

Kathryn Bigelow The hurt locker - 9 lutego. P
<b>Plaże Agnes</b> reż. <i>Agnes Varda</i>
Plaże Agnes reż. Agnes Varda
o inwazji na Irak, w 2004 roku, sierżant William James (Jeremy Renner) zostaje dowódcą pododdziału zbierania niewybuchów Armii USA. Dołącza do kaprala J.T. Sanborna (Anthony Mackie) i specjalisty Owena Eldridge'a (Brian Geraghty). Podczas kolejnej misji Williamowi nie udaje się rozbroić bomby z zapalnikiem przypiętej do irackiego cywila. Po tym wydarzeniu wraca do rodziny.

Agnes Varda Plaże Agnes - 16 lutego. Filmowa autobiografia weteranki Nowej Fali - Agnes Vardy. W tym filmowym pamiętniku reżyserka zaklina przeszłość, pokazuje zdjęcia rodzinne, fragmenty filmów, inscenizuje kluczowe w jej życiu wydarzenia, a wszystko opatruje autoironicznym komentarzem. Patrzy wstecz na swoje życie i zdaje się mówić: bo najważniejsze jest to, że "żyję i pamiętam".

Kinga Dębska Hel - 23 lutego. Piotr (Paweł Królikowski) jest psychiatrą. Siedzi na nocnym dyżurze, gdy na jego oddział przywożą chłopaka. To Kamil (Lesław Żurek), syn
<b>Hel</b> reż. <i>Kinga Dębska</i>
Hel reż. Kinga Dębska
którego nie widział całe lata. Chłopak znika ze szpitala, jednak Piotr postanawia nawiązać z nim kontakt. Zaprasza go do siebie i poznaje ze swoją narzeczoną (Anna Geislerová). Po wizycie Kamila kobieta uświadamia sobie, że Piotr jest dla niej zagadką i naprawdę nic o nim nie wie. A Piotr rzeczywiście skrywa mroczną tajemnicę...

Rezerwacje telefoniczne: (025) 640 77 66
Szczegółowe informacje i repertuar:
www.novekino.pl
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.040 sekund