Drukuj

Katarzyny Groniec Listy Julii

Koncerty: MOK

Obdarzona charakterystycznym, głębokim głosem aktorka i piosenkarka Katarzyna Groniec, zaprezentuje na siedleckiej scenie najbardziej znane i lubiane przez publiczność utwory, nie zabraknie również tych z ostatniej płyty Listy Julii.

W 1997 roku na Festiwalu Piosenki Aktorskiej zachwyciła jury wykonaniem Zdemaskowania piosenki Hemara oraz Amsterdamu Brela, zdobywając Grand Prix i Nagrodę Dziennikarzy. Jej odwaga w tworzeniu została nagrodzona ogólnopolską nagrodą-statuetką Prometeusza w 2007 roku. Natomiast jej wybitne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie piosenki aktorskiej, zostały docenione Dyplomem Mistrzowskim Nagrody im. Aleksandra Bardiniego. Debiutowała rolą Anki w musicalu Metro w Teatrze Dramatycznym (1991). Przez kilka lat występowała na deskach teatru Buffo w Warszawie, gdzie grała m.in w spektaklach: Do grającej szafy grosik wrzuć, Brel, Grosik 2, Obok nas i Tyle miłości. Po rozstaniu z Teatrem Buffo nawiązała współpracę z Teatrem Ateneum, w którym grała w spektaklu 3xPiaf. Współpraca z Grzegorzem Ciechowskim zaowocowała debiutancką płytą Mężczyźni na początku września 2000 roku, której Ciechowski był producentem. Tyle o artystce.


Natomiast jej Listy Julii to reedycja dzieła z 1993 roku, którego autorem jest Elvis Costello wraz z Brodsky Quartet. Płyta Costello była inspirowana tradycją, która narodziła się w Weronie. Otóż niegdyś w Weronie żył profesor, który odpowiadał na listy adresowane do Julii Capuletti. A działo się tak, ponieważ od lat pod słynny balkon pielgrzymują ludzie prosząc patronkę miłości o opiekę nad ich uczuciami. Pozostawiają tam bardzo osobiste listy pełne ludzkich dramatów. Oprócz karteczek pozostawianych w załamaniach cegieł, zakochani piszą miłosne listy bezpośrednio na murze lub zostawiają zamknięte kłódki, które mają symbolizować zatrzymanie na wieki miłości swojego życia. Kluczyk zabierają ze sobą. Wracając do płyty, Costello za pomocą dwudziestu piosenek nakreślił diametralnie różne charaktery pojawiających się postaci, ich osobiste dramaty i odczuwanie miłości. Listy Julii polskiej piosenkarki autor pierwowzoru nazwał najlepszą ze wszystkich reedycji jego dzieła.


Podczas siedleckiego koncertu artystce towarzyszyć będą muzycy w składzie: Łukasz Damrych - fortepian, Robert Szydło - akustyczna gitara basowa, Łukasz Sobolak - perkusja.


Organizatorem koncertu jest Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach. Zaś współorganizatorem siedleckie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne BRAMA.


23 marca, godz. 19.00, Sala Widowiskowa Podlasie (ul. Sienkiewicza 63). Bilety w cenie 30 zł w przedsprzedaży oraz 35 zł w dniu koncertu.
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.008 sekund