Drukuj

Chór na bis

Koncerty: Małgorzata Góral
Chór Pustovalova.
Chór Pustovalova.
Ci, którzy byli na ich koncercie i czują niedosyt oraz ci, którzy nie byli i żałują, mogą zacząć zmieniać plany na 13 maja, ponieważ zawita do Siedlec po raz kolejny Chór Pustovalova.

Jeszcze raz będziemy mogli zobaczyć 60 artystów, czyli śpiewaków i muzyków w pełnym umundurowaniu Armii Czerwonej. Chór męskich głosów przy akompaniamencie klasycznego zestawu instrumentów orkiestry symfonicznej, ale też przy wtórze akordeonu i bałałajki wykona marszowe pieśni wojskowe, wzruszające pieśni rosyjskie i ukraińskie oraz ballady ludowe. W Chórze śpiewają najlepsze głosy z wielu miast byłego ZSRR, a powodem powołania go do istnienia jest pragnienie uchronienia przed zapomnieniem najpiękniejszych pieśni ludowych, wojskowych i popularnych. W związku z kolejnym przyjazdem Chóru do Siedlec postanowiliśmy zadać kilka pytań jego dyrygentowi, aranżerowi i mentorowi - p. Alexandrowi Pustovalovovi:

M.G.: Jak dużo koncertów Chór Pustovalova gra w ciągu roku?
A.P.: W ciągu roku dajemy średnio ok. 100 koncertów, głównie we Francji, Belgii, Wielkiej Brytanii, a także w innych krajach na całym świecie.

M.G.: Czy któryś szczególnie utkwił Panu w pamięci i dlaczego?
A.P.: Największe emocje pozostawiły nam w pamięci koncerty w Paryżu, w Palais des Congress (3800 miejsc, super wyposażenie techniczne). 16 koncertów dzień po dniu, przy pełnej sali, to dla artysty wielka satysfakcja. Dużo radości przyniosły nam również wspólne koncerty z Jean Jacques Goldmanem czy Celine Dion, a także seria programów we francuskiej telewizji.

M.G.: Każdy koncert, to z pewnością mnóstwo przygotowań, jak one u Państwa wyglądają?
A.P.: Każdy koncert to inne wyzwanie, nieustanne, codzienne próby, często pod kątem konkretnej sali, po pierwsze ze względu na różną akustykę, po drugie w nieustannym poszukiwaniu idealnego brzmienia.

M.G.: Co wpłynęło na Państwa decyzję o kolejnym przyjeździe do Siedlec?
A.P.: Do Siedlec przybywamy powtórnie z powodów oczywistych, byliśmy bardzo ciepło przyjęci, nasz śpiew wzbudził duży aplauz, a siedlecka publiczność okazała się nadzwyczaj otwarta i muzykalna, poczuliśmy się jak u przyjaciół, a tych zawsze chętnie się odwiedza. Do podjęcia tej decyzji dodatkowo przekonały nas prośby od osób, firm, fundacji, dla których zabrakło miejsca na marcowym koncercie w sali CKiS.

M.G.: Czego siedlczanie mogą się spodziewać podczas najbliższego koncertu?
A.P.: Do każdego koncertu podchodzimy z dużą powagą i zaangażowaniem, bez względu na to czy śpiewamy dla 400 czy też dla 4000 osób. Sam fakt, że w Siedlcach śpiewamy na bis, na pewno dodatkowo mobilizuje, w takich chwilach każdy człowiek staje się bardziej otwarty, a artyści szczególnie.

13 maja, godz. 19.00, Sala Teatralna CKiS, bilety: 130 zł.
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.008 sekund