Drukuj

LUZ na Gibraltarze

Taniec: MG
Uczestnicy Mistrzostw na Gibraltarze
Uczestnicy Mistrzostw na Gibraltarze
Światowa Organizacja Tańca IDO w dniach 14-17 lipca organizuje Mistrzostwa Europy Show Dance, które odbędą się na Gibraltarze. Polską reprezentację, podczas tego wydarzenia, zasilą Tancerze Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ i Alternatywnego Teatru Tańca LUZ.

Siedleccy tancerze zostali wyłonieni podczas polskich eliminacji w Twardogórze. Na Gibraltarze wystąpią w kilku odsłonach. W kategorii mini formacja seniorów zaprezentują się z układem pt.: "Futuro" (w wyk. Mistrzów Polski 2010) oraz z choreografią pt. "The Reunion", którą wykona duet - Bartek Woszczyński i Urszula Jasnowska (Mistrzowie Polski 2011). Natomiast jako mini formacja juniorów wykonają "Teatr lalek" (w wyk. Wicemistrzów Polski 2011). Tancerze z Siedlec wykonają też solówki, w których zaprezentuje się Igor Leonik (Mistrz Polski) w choreografii pt. "Paranoik" oraz Bartek Woszczyński (Mistrz Polski) z układem "This Bitter Earth". Na scenie konkursu pojawi się też Formacja Alternatywnego Teatru Tańca LUZ (Mistrz Polski 2011 - show dance powyżej lat 16) z występem pt. "Lacrimosa".

Nie po raz pierwszy tancerze LUZ-u będą promować nasze miasto poza granicami kraju. Do tej pory dali popis swoich umiejętności w takich państwach jak: Japonia, USA, Kanada, Francja, Rosja, Niemcy, Austria, Słowacja, Czechy, Ukraina, Węgry, Słowenia. Mają na swoim koncie tytuły mistrzów i wicemistrzów Polski, ale też nie raz zdobywali tytuły na scenach międzynarodowych. Czy tym razem uda im się powtórzyć dotychczasowe sukcesy? Dowiemy się wkrótce.
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.008 sekund