Drukuj

W anielskim kręgu

Wystawy: Redakcja
W anielskim kręgu, Halina Maria Szuflicka
W anielskim kręgu, Halina Maria Szuflicka
Muzeum Regionalne w Siedlcach zaprasza na wystawę Haft figuralny Haliny Marii Szuflickiej "W ANIELSKIM KRĘGU".

Halina Maria Szuflicka zajmuje się haftem od początku lat 80. ubiegłego wieku. Początkowo wykonywała serwetki haftem richelieu, które z czasem zaczęła wzbogacać kolorowymi motywami zaczerpniętymi z przyrody. Następnym etapem były haftowane barwne obrazy z elementami pejzażowymi oraz wizerunkami aniołów i świętych.

O swoich źródłach inspiracji artystka mówi w ten sposób: "W dzieciństwie urzekały mnie haftowane makatki wychodzące z rąk mojej mamy (...) Również od dzieciństwa oczarowuje mnie tajemnicze piękno aniołów. Połączyłam obydwie fascynacje i już od dwudziestu lat powstają te moje dziwne obrazy".

Na wystawie w Muzeum Regionalnym w Siedlcach będzie można zobaczyć haftowane obrazy autorki o wydźwięku ekumenicznym. Zostaną zaprezentowane kompozycje religijne z przedstawieniami nawiązującymi do tradycji Kościoła katolickiego i greko-katolickiego oraz Cerkwi prawosławnej.

Na wielu z nich pojawiają się anioły. Ekspozycję uzupełnią pastelowe w tonacji kolorystycznej krajobrazy oraz miniatury poetyckie Haliny Marii Szuflickiej. Podczas trwania wystawy będzie można kupić albumik z reprodukcjami obrazów i wierszami hafciarki-poetki.

(na podstawie materiałów Muzeum Regionalnego w Siedlcach)

2 września, godz. 18.00 - wernisaż wystawy, czas trwania: 2 września - 2 października.
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.005 sekund