Drukuj

Kolejna edycja Oczami Kobiet

Film: MG
Kadr z filmu <b>Życie ukryte w słowach</b>
Kadr z filmu Życie ukryte w słowach
5 października NoveKino Siedlce rozpocznie IV edycję dobrze już znanego i cieszącego się dużą popularnością cyklu filmowego "Oczami Kobiet". Kolejne filmowe historie, których głównymi bohaterkami są kobiety, widzowie kina będą mogli poznać tej jesieni w środowe wieczory.

Na repertuar cyklu składają się filmy, które stawiają pytania i zmuszają do refleksji. Tym co je łączy jest postać kobiety, która jest za każdym razem inaczej pokazywana, w różnych życiowych sytuacjach. Różnorodność gwarantuje też dobór filmów z uwagi na płeć reżysera, gdyż ogromne znaczenie ma fakt czy za kamerą stanął mężczyzna czy była to kobieta.

Atrakcją środowych wieczorów są nagrody fundowane przez firmy rozpoczynające współpracę z kinem (Ambasada Urody, Zdrowotny Gabinet Ruchu, Cafe Babka), a także Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny. Miłym dodatkiem do filmów będą zaproszenia do przyjaznych kobietom miejsc i przekąski, które po seansie zatrzymają widzów na rozmowy. Projekcje będą się odbywać od 5 października w każdą środę o godz. 19.00, a poprowadzi je, już tradycyjnie, Agnieszka Pasztor.

Cykl rozpocznie projekcja filmu Życie ukryte w słowach (5 października) w reżyserii Isabel Coixet. Akcja filmu rozgrywa się na platformie wiertniczej na środku morza, na której pracują sami mężczyźni. W wyniku wypadku jeden z nich zostaje ciężko poparzony i przejściowo traci wzrok. Na wieść o tym Hanna ? samotna i tajemnicza kobieta, próbująca zapomnieć o przeszłości ? przyjeżdża na platformę, aby się nim zaopiekować. Film opowiada o sile miłości, także w trudnych życiowych sytuacjach.

Podczas środowych wieczorów będzie można obejrzeć:
Fish Tank (reż. Andrea Arnold),
Milczenie Lorny (reż. Jean Pierre Dardenne),
Puzzle (reż. Natalie Smirnoff),
Miłość w czasach zarazy (reż. Mike Newell),
Listy do Julii (reż. Gary Winick),
Fryzjerka (reż. Doris Dorrie),
Brick Lane (reż. Sarah Gavron),
Obcy we mnie (reż. Emily Atef),
Ewa (reż. Adam Sikora & Ingmar Villqist).
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.007 sekund