Drukuj

Zawijasy wywijasy

Wystawy: Bartek Szumowski
Wywijas
Wywijas
Najpierw kształcił się na specjalistę od rzeźbienia w drewnie, teraz jednak interesują go filmy animowane i efekty specjalne.

9 listopada w Galerii Sztuki Współczesnej, prowadzonej przy ul. 3 Maja przez Stowarzyszenie "Widzimisie", zagoszczą sztuki wizualne. Tego dnia bowiem odbędzie się tu wernisaż wystawy "Kombinatoryka Andrzeja Jobczyka", w skład której wchodzą: instalacja interaktywna, video-art, grafika komputerowa, animacje, fotomontaże, a nawet... projekt surrealistycznej fontanny.

Autor tych prac urodził się w 1985 roku w Chodowie. Odziedziczone po mamie zamiłowania artystyczne zaprowadziły go do Liceum Plastycznego w Lublinie, gdzie kształcił się na profilu snycerstwo. Wkrótce zaś stanie się absolwentem łódzkiej ?Filmówki? na kierunku film animowany i efekty specjalne.

Jak sam mówi, inspiruje się matematyką, fizyką i biologią, choć w szkole nigdy nie przepadał za tymi przedmiotami. Początkowo zajmował się fotografią kreacyjną. 4 lata temu zdobył podwójną nagrodę w konkursie "Zobacz Absolut", a 2 lata temu - nagrodę w konkursie "Viva! Photo Awards", gdzie przewodniczącym jury był Ryszard Horovitz. W czerwcu 2010 r. Andrzej Jobczyk prezentował swoje video-arty w Phillips Collection w Waszyngtonie -
pierwszym muzeum sztuki współczesnej w USA. Tego lata został zaproszony do udziału w akcji "Męskie Granie".

Chcesz zobaczyć, jak wyglądają: "Wesołe mutacje", "Human fractal", "Zawijas"
i "Wywijas"? Odwiedź wystawę "Kombinatoryka Andrzeja Jobczyka"!

9 listopada, godz. 19.00, Galeria Sztuki Współczesnej "Widzimisie" (ul. 3 Maja 44/2), wstęp wolny.
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.014 sekund