Drukuj

Nie chcemy wiedzieć

Spotkania: AJ
Grzegorz Miecugow
Grzegorz Miecugow
Na zaproszenie stowarzyszenia tutajteraz, do Siedlec, przyjedzie Grzegorz Miecugow. Kiedyś na forum publicznym powiedział, że "współczesne społeczeństwo nie chce wiedzieć". Liczba czytelników opiniotwórczej prasy spada. Radio i telewizja raczej ucieka od pogłębionej publicystki i korzysta z formuły show z widownią. On sam twierdzi, że ważne jest zachować dystans - do siebie i otaczającej nas rzeczywistości.

Ten znany dziennikarz, prezenter i publicysta kojarzony jest główne z programem "Szkło kontaktowe" - flagowym programem TVN24. Jest to program publicystyczny, w którym z przymrużeniem oka komentowana jest polska, przede wszystkim polityczna rzeczywistość. Jednak Grzegorz Miecugow jest dziennikarzem, który z niejednego pieca chleb jadł. Karierę w mediach rozpoczął w 1980 roku. Był dziennikarzem radiowym, przygotowywał programy informacyjne i dla dzieci, był prezenterem Wiadomości, współtworzył Fakty, prowadził pierwszą polską edycję reality show Big Brother, a także współtworzył kanał informacyjny TVN24, był doradcą ds. medialnych Marszałka Sejmu Macieja Płażyńskiego, felietonista Dziennika Polskiego, współpracuje z Przekrojem, gdzie przeprowadza wywiady, wykłada dziennikarstwo. W 2010 roku wydał pierwszą beletrystyczną powieść "Przypadek".

Podczas spotkania opowie swojej pracy, pasjach i tajnikach profesjonalnego, nowoczesnego dziennikarstwa. Spotkanie poprowadzi Tomasz Markiewicz.

Spotkanie organizowane w ramach projektu Warsztaty dziennikarskie z "Kulturą" współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

7 grudnia, godzina 18.00, Sala Biała MOK (ul. Pułaskiego 6), wstęp wolny.

strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.009 sekund