Drukuj

XIV Targi Rękodzieła Artystycznego

Imprezy: Redakcja
Aniołek
Aniołek
Janko Muzykant z Podlasia, czyli Mieczysław Borkowski, warsztaty ceramiczne, loteria fantowa to tylko część atrakcji, jakie czekają na odwiedzających XIV Targi Rękodzieła Artystycznego. Impreza ma już bogatą tradycję i z każdym rokiem zwiększa się grono wystawców oraz fascynatów sztuki ludowej.

Targi to coroczne spotkania ludzi, których łączy wspólna pasja i zainteresowania. Celem inicjatywy jest kultywowanie tradycji. Targi są też świetną okazją do nabycia niepowtarzalnych upominków gwiazdkowych.

Odwiedzający będą mogli obejrzeć rzeźbę ludową i sakralną, haft, metaloplastykę, ceramikę. Nie zabraknie również wyrobów z gliny, ręcznie malowanych choinkowych ozdób z drewna, biżuterii artystycznej, także kompozycji z suszu, malarstwa na płótnie i szkle, rękodzieła na bazie wosku pszczelego, wyrobów z bibuły oraz plecionkarstwa ze słomy. Impreza jest też okazją do degustacji potraw i wyrobów regionalnych.

Uczestnicy będą mogli samodzielnie wykonać wyrób ceramiczny i kartki świąteczne z filcu. Nie zabraknie niespodzianek dla najmłodszych. Wszystkie dzieci otrzymają słodki upominek od Mikołaja oraz będą mogły pomalować swoje buzie farbami.

Tegoroczne targi gościć będą ponad 80 twórców ludowych z Siedlec i okolic, województwa lubelskiego i mazowieckiego, Łodzi, Warszawy, Kielc, Poznania, Białegostoku, Krakowa, Lublina, a także z Litwy. Tradycyjnie gościom przygrywać będzie, wcześniej wspomniany, podlaski Janko Muzykant - Mieczysław Borkowski.

Organizatorem jest Targów jest firma Arche oraz Stowarzyszenie Wspólnota Nadbużańska. Patronat honorowy nad Targami objęli: Wojciech Kudelski Prezydent Miasta Siedlce oraz Marian Dzięcioł Burmistrz Miasta Łochowa, natomiast patronat medialny ? Katolickie Radio Podlasie oraz ?Tygodnik Siedlecki?.

3 grudnia, w godz. 10.00-18.00,
4 grudnia, w godz. 10.00-16.00
, Park Handlowy Arche (Siedlce, ul. Brzeska 134).
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.011 sekund