Drukuj

Dziadek do orzechów

Koncerty: Julia Kukawska
Plakat
Plakat
Jeden z grudniowych wieczorów przeistoczył się w fantastyczny świat baśni pełnej magii i ołowianych żołnierzyków. Stało się tak za sprawą baletu wykonanego przez Teatr Tańca Nowoczesnego "Caro Dance".

28 grudnia w Centrum Kultury i Sztuki miała miejsce prapremiera baletu Dziadek do orzechów, w reżyserii i choreograficznym opracowaniu Iwony Orzełowskiej.

Ze względu na czas akcji, który oscyluje wokół świąt, wystawianie sztuki zaplanowano na styczeń. Ponadto, dokładnie rok temu w Centrum Kultury i Sztuki została otwarta Scena Teatralna. Balet spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Sala dosłownie pękała w szwach. W dużej części składała się z najmłodszych widzów.

W czasie pierwszego aktu publiczność poprzez nietypowy prezent, jaki Klara dostała pod choinkę, czyli tytułowego dziadka do orzechów, przeniosła się do tajemniczego świata baśni. Drugi akt natomiast nieco odbiegał od fabuły, na rzecz pokazu umiejętnośc
Dziadek do Orzechów
Dziadek do Orzechów
i nabytych przez aktorów w czasie wielu lat pracy. Znalazły się tu prezentacje tańców charakterystycznych dla takich krajów jak Hiszpania, Rosja czy Arabia. Balet współczesny, jak sama nazwa wskazuje, nie będzie naszpikowany elementami klasycznymi. Jednak obecność breakdance przy muzyce Piotra Czajkowskiego wydaje się być zdecydowanie za dużą abstrakcją. Jak się okazało, w "Caro" nie ma limitu wiekowego. Tańczą przedszkolaki, jak również osoby będące już w "kwiecie wieku".

Niewątpliwie ogromną rolę w sztuce odegrała, działająca na wyobraźnię, scenografia. Poprzez mroźne dekoracje, przedstawienie pozwoliło widzom choć na moment poczuć atmosferę zimy, której zabrakło w tym roku. Tchnięta świątecznym nastrojem publika dziękowała za występ owacjami na stojąco.

Szczegółowe informacje o spektaklach w styczniu i lutym na stronie www.ckis.siedlce.plTerminy i ceny biletów na
Dziadek do Orzechów
Dziadek do Orzechów
styczeń i luty

Centrum Kultury i Sztuki informuje, że ruszyła sprzedaż biletów na balet współczesny "Dziadek do orzechów". Bilety dotyczą spektakli w miesiącu styczniu i lutym 2012 roku i nabyć je można w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS w godzinach 08.00-18.00 od poniedziałku do piątku.

Spektakle w styczniu:
3 stycznia: godzina 18.30
4 stycznia: godzina 18.30
5 stycznia: godzina 18.30
12 stycznia: godzina 18.30
13 stycznia: godzina 18.30
8 lutego: godzina 18.30
14 lutego godz. 18.30

Ceny biletów:

Bilety indywidualne:
Dorośli - 60 zł
Emeryci powyżej 70 roku życia - 15zł
Dzieci do lat 7 - 15 zł
Młodzież szkolna i studenci (za okazaniem legitymacji) - 30 zł

Pakiety rodzinne:
Pakiet Rodzinny I (2+1) - 120 zł (dziecko do 16 roku życia)
Pakiet Rodzinny II (2+2) - 135 zł (dziecko do 16 roku życia)


strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.005 sekund