Drukuj

Balladowo

Koncerty: Julia Kukawska
Koncert Orkiestry Dni Naszych
Koncert Orkiestry Dni Naszych
Kultowy, siedlecki zespół muzyki folkowej już niebawem zagości w Sali Białej. Tym razem Orkiestra da się poznać z zupełnie nowej strony, czyli w piosenkach pochodzących z płyty Balladowo.

Charyzmatyczny wokal, szaleńcze skrzypce, gitarowe tonacje i niskie dźwięki perkusji ? to wszystko składa się na Orkiestrę Dni Naszych. Kapela, wzorując się na folklorach: podlaskim, kaszubskim, podhalańskim oraz irlandzkim, wykreowała specyficzny dla siebie styl, który określa mianem - "folk&roll". Jest on połączeniem nie tylko folku, ale też szant, muzyki klasycznej i rocka.

Zespół został założony przez Jerzego Kobylińskiego i nieprzerwanie działa już od ponad 20 lat. Niedawno z tej okazji odbył się Koncert Jubileuszowy II "20 lat balladowo", w rodzinnym mieście zespołu, czyli Siedlcach. Lata pracy, mnóstwo doświadczenia. Grupa grała zarówno na scenach polskich, m.in. kilkakrotnie na przystanku Woodstock, jak i europejskich. Na każdym koncercie przekazując tę samą energię, która, jak twierdzą uczestnicy, graniczy z tornadem, pochłaniającym wszystko, co spotka na drodze.

W piątkowy wieczór odbędzie się koncert promujący najnowszy projekt zespołu - Balladowo. W skład płyty wchodzi 16 piosenek, czyli znane kawałki w nowych aranżacjach, jak również premierowe utwory.

Czasem warto zatrzymać się w ferworze codziennego życia i zagłębić w refleksyjne brzmienie. Właśnie teraz nadarza się dobra okazja, by poczuć łagodny klimat, preferowany przez Orkiestrę. Jest to niewątpliwie najlepsza propozycja dla osób, które cenią sobie spokój, nastrojowość i mniej żywiołową stronę zespołu.

23 marca, godz. 19.00, Sala Biała (ul. Pułaskiego 6). Bilety: 15 zł.
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.011 sekund