Drukuj

Spotkanie z tradycją

Imprezy: Redakcja
Wielkanocne pisanki
Wielkanocne pisanki
Powstaje głównie na wsiach, w zaciszu ukrytych pracowni. Mowa o sztuce ludowej, która dotrze do szerokiego grona odbiorców za pośrednictwem corocznego Jarmarku Tradycji Wielkanocnych, organizowanego przez firmę Arche i Stowarzyszenie Wspólnota Nadbużańska.

Podczas tej imprezy spotykają się przede wszystkim rękodzielnicy z Podlasia i Mazowsza, ale też odwiedzają ją rzemieślnicy z odległych krańców Polski oraz przedstawiciele Polonii z Ukrainy. To oczywiście wpływa na różnorodność prezentowanego dorobku. W tym roku swoje wyroby zaprezentuje ponad 80 wystawców, z których część poprowadzi warsztaty ze zdobienia pisanek, filcowania, ceramiczne, tkackie i inne. Ciekawi nietuzinkowych przedmiotów, związanych z tradycją zbliżających się Świąt, będą mogli poznać techniki ich tworzenia.

Podczas Jarmarku zostanie zaprezentowana rzeźba ludowa, ale też sakralna, płaskorzeźba, haft, metaloplastyka, ceramika, wyroby z gliny, biżuteria artystyczna, kompozycje z suszu, malarstwo na szkle i płótnie, rękodzieło na bazie wosku, wyroby z bibuły, ręcznie szyte lalki, gwizdki ceramiczne oraz plecionkarstwo ze słomy. Jak widać, atrakcji nie zabraknie. Ale Jarmark to nie tylko prezentacja tego, co przyjemne dla oka, ale też dla podniebienia, w związku z czym będzie można spróbować potraw regionalnych, takich jak pieczywo, wędliny, miody czy sery.

W ludowy nastrój odwiedzających wprowadzą zespoły, których występy będzie można oglądać przez całe dwa dni trwania Jarmarku. Swoje umiejętności zaprezentuje już tradycyjnie "Podlaski Janko Muzykant", czyli Mieczysław Borkowski. Dodatkową atrakcją będzie również loteria fantowa, w której każdy los wygrywa, a całkowity dochód z niej przeznaczony jest na budowę Muzeum Gwizdka w Gwizdałach - jedynego takiego muzeum w Europie!


Jarmark Tradycji Wielkanocnych - 24-25 marca
Park Handlowy Arche, Siedlce, ul. Brzeska 134


24 marca, godz. 10.00-18.00
10.00 - uroczyste otwarcie Jarmarku Tradycji Wielkanocnych na scenie artystycznej, wejście B
11.00-17.00 - warsztaty rękodzielnicze zlokalizowane wokół sceny artystycznej, wejście B
10.00-18.00 - występy zespołów ludowych na scenie artystycznej, wejście B; Festiwal Produktów Regionalnych - wejście F
18.00 - zakończenie I dnia Jarmarku

25 marca, godz. 10.00-16.00
10.00 - Otwarcie II dnia Jarmarku
11.00-15.00 - warsztaty rękodzielnicze, zlokalizowane wokół sceny artystycznej, wejście B; występy zespołów ludowych na scenie artystycznej
16.00 - zakończenie II dnia Jarmarku
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.013 sekund