Drukuj

Hendrix w Siedlcach

Koncerty: Joanna Zawadzka
Leon Hendrix
Leon Hendrix
Już niebawem na siedleckiej scenie zagości Leon Hendrix, brat legendarnego Jimmiego Hendrixa. Będzie to wydarzenie nietuzinkowe, na które fani słynnego gitarzysty powinni koniecznie się wybrać.

Chyba nie ma na świecie osoby, która nie słyszałaby o Jimmym Hendrixie. Opowieści krążące o nim, jako wirtuozie muzyki, przetrwały do dziś. Za swojego życia został kilkakrotnie obwołany tytułem "najwybitniejszego" gitarzysty. Zrewolucjonizował technikę gry na gitarze i wywrócił do góry nogami cały świat muzyki. Stał się ikoną lat 60., a jego legenda przetrwała do dziś. Zmarł jako bardzo młody człowiek, w szczytowym momencie swojej kariery, w wieku 28 lat.

Jego brat Leon Hendrix postanowił kontynuować to dzieło. I właśnie w tym celu pojawi się w Siedlcach. Jego koncerty są upamiętnieniem twórczości brata, za którymi szalał kiedyś cały świat. Wyjątkowe brzmienia gitary, łagodne i zarazem twarde dźwięki instrumentów i piosenki z dawnych lat... Myślę, że właśnie tego możemy spodziewać się po tym wieczorze.

Jest to na pewno koncert, na który należy pójść, ale nie tylko dla dobrej zabawy, a przede wszystkim dla upamiętnienia słynnego artysty. Bo jak pisał starożytny poeta Horacy, sztuka to "pomnik trwalszy niż ze spiżu". A ja do tego dopowiem, że my jako ludzie powinniśmy o ten pomnik zadbać i przekazywać legendę dalej.

23 kwietnia, godz. 20.00, Sala Widowiskowa "Podlasie". Bilety: 40 zł, do nabycia w kasie MOK przy ul. Pułaskiego 6. Organizatorzy: MOK w Siedlcach oraz GOK w Siedlcach z/s Chodowie.
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.017 sekund