Drukuj

Tylko Jazz ma sens

Koncerty: Olga Bajszczak
Urszula Dudziak
Urszula Dudziak
Siedlce to miasto, które może się pochwalić wieloma wielkimi wydarzeniami kulturalnymi. Słynne koncerty jazzowe, odbywające się w Siedlcach, to inicjatywy godne podziwu. W kwietniu kolejna dawka muzyki. Czego możemy się spodziewać teraz? Będzie gwiazdorsko i zniewalająco!

Mówi się, że muzyka łagodzi obyczaje, zwłaszcza taka z dużą dowolnością interpretacyjną i aranżacyjną oraz nutką improwizacji, a taki jest właśnie jazz. A z czym nam się kojarzy? Oczywiście z trąbką i tu organizatorzy nas zaskoczą, jak? To już trzeba usłyszeć i zobaczyć na XXIIIrd JAZZ STANDARDS' FESTIVAL 25 i 26 kwietnia.

Na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce usłyszymy jazz tradycyjny oraz z dozą nowoczesności, a to wszystko dzięki Jazz Band Ball Orchestra, który wykonuje jazz tradycyjny. Zespół jest uważany za najstarszy wykonujący ten rodzaj muzyki w Polsce. Pierwszego dnia wystąpi też Jagodziński Trio z kwartetem smyczkowym oraz Agnieszka Wilczyńska w programie "Muzyka Polska".

Na dzień drugi zostawione są jazzowe smaczki, czyli Contemporary Noise Sextet, którzy jak sami mówią "grają połączenie jazzu, muzyki filmowej oraz improwizacji". Na siedleckiej scenie pojawi się też Urszula Dudziak - polska wokalistka jazzowa oraz kompozytorka, powszechnie znana z utworu Papaya, który podbił serca nie tylko Polaków.


25-26 kwietnia, godz. 19.00, Scena Teatralna Miasta Siedlce (ul. Bpa Świrskiego 31). Bilety: przedsprzedaż (do 24 kwietnia): 1 dzień - 80zł, 2 dzień - 120 zł; karnet - 170 zł. Sprzedaż (po 10 kwietnia): 1 dzień - 110 zł, 2 dzień - 150 zł; karnet - 230 zł.
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.015 sekund