Drukuj

Dulszczyzna w siedleckim teatrze

Teatr: Weronika Patoleta
Moralność Pani Dulskiej
Moralność Pani Dulskiej
Dodatkowy spektakl 25 maja!!!"E! Człowiek jest zwierzęciem towarzyskim. Musi od czasu do czasu myśl wymienić". Zwracając uwagę na słowa Zbyszka, jednego z bohaterów Moralności Pani Dulskiej, można się pokusić o stwierdzenie, że niewątpliwie ciekawa mogłaby być wymiana myśli po spektaklu tegoż utworu.

Ponad stuletnia tragifarsa przyciąga swoim uniwersalnym charakterem i ponadczasowymi profilami bohaterów. Konwenanse, absurdalny sposób ich stosowania, niby-moralnoś oraz dbałość wyłącznie o pozory są tu przewodnim tematem. Kto z nas nie spotkał się w życiu codziennym z dulszczyzną? Albo czy ktokolwiek nie znajdzie chociażby jednej Dulskiej wśród swoich znajomych, sąsiadów? Ten utwór w sposób humorystyczny ukaże nam istotną problematykę społeczno-obyczajową i uświadomi, że charaktery ludzkie przez dziesiątki lat nie zmieniają się tak bardzo.

Siedlce nie miały teatru dramatycznego od czasów księżnej Ogińskiej, dlatego powstałe niedawno Studio Teatralne im. Jacka Woszczerowicza jest przedsięwzięciem pionierskim. Reżyser przyznaje, że wybrał Moralność Pani Dulskiej na długo przed rozpoczęciem pracy w naszym mieście. Zafascynowała go złożoność postaci oraz "element ludzki", jakim są charaktery i namiętności przedstawione przez Zapolską. W tytułową postać Anieli Dulskiej wcieli się Małgorzata Gudejko-Masalska - aktorka teatralna z ponad 20-letnim doświadczeniem, co gwarantuje nam grę aktorską na najwyższym poziomie.

Sztuka jest godna polecenia nie tylko miłośnikom teatru, ale właściwie każdemu bez względu na to czy miał w rękach Moralność Pani Dulskiej, czy też nie.

25 maja, godz. 19.00, bilety: przedsprzedaż - 30 zł, w dniu spektaklu - 40 zł, młodzież do lat 18 - 20 zł, CKiS Scena Teatralna Miasta Siedlce (ul. Świrskiego 31).
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.013 sekund