Drukuj

Święto teatru, czyli I Ogólnopolski Festiwal Teatrów Prywatnych

Teatr: Klaudia Prus
Krystyna Janda w spektaklu Ucho, gardło, nóż
Krystyna Janda w spektaklu Ucho, gardło, nóż
NASZ PATRONAT!

Rok 2012 można uznać za święto świata teatralnego, a zwłaszcza tej jego płaszczyzny, która powstaje z inicjatyw prywatnych. Równo 20 lat temu doszło do przełomu w polskim teatrze, a wszystko za sprawą powstania pierwszego w naszym kraju prywatnego teatru - Teatru Studio Buffo. Właśnie to skłoniło organizatorów - CKiS oraz Teatr Impresaryjny Finestra - do uczczenia, wskazania oraz podsumowania walorów artystycznych spektakli prywatnych.

Od września do grudnia 2012 roku, za sprawą I Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Prywatnych "Sztuka Plus Komercja", będziemy mieli okazję gościć w Siedlcach wiele znakomitych teatrów z całego kraju - Teatr Capitol, Teatr Kamienica, Teatr Kwadrat, Teatr Polonia, Teatr Scena Prezentacji, Teatr Mały oraz znakomitych aktorów takich jak: Krystyna Janda, Emilian Kamiński, Agata Kulesza, Paweł Małaszyński, Piotr Gąsowski, Rafał Królikowski oraz wielu innych. 15 września o godzinie 19.00 odbędzie się inauguracja, którą uświetni pierwszy spektakl Warszawskiego Teatru Capitol Lady Fossy 2.

Wydarzenie to ma na celu nie tylko zaprezentowanie dorobku prywatnych teatrów, ale także zwrócenie uwagi władz, krytyki i publiczności na problemy z jakimi borykają się prywatne inicjatywy artystyczne, takie jak finansowanie i zarządzanie instytucjami kulturalnymi i firmami producenckimi, różnice repertuarowe instytucji kulturalnych i producentów prywatnych czy walory artystyczne spektakli powstałych w państwowych i prywatnych teatrach.

W czasie festiwalu publiczność będzie miała okazję obejrzeć spektakle pozakonkursowe oraz dziesięć spektakli, które zakwalifikowały się do konkursu głównego, w którym jury wyłoni zwycięzców w kategorii Najlepszy spektakl, Najlepszy aktor/aktorka oraz Najlepszy plakat reklamowy. Wszystkie szczegóły odnośnie repertuaru dostępne są na stronie festiwalu.

Z całą pewnością żadnego fana magii teatru nie powinno zabraknąć na I OFTP.

Aktualności na www.festiwalteatrowprywatnych.pl

Czytaj wywiad z Grzegorzem Smarz - pomysłodawcą i współtwórcą festiwalu.
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.007 sekund