Drukuj

Szwedzi w Węgrowie

Koncerty: AJ
Anchor
Anchor
"Dużymi krokami nadchodzi kolejny Potop szwedzki, przy którym nawet Pan Wołodyjowski wymięka, a Sienkiewicz przewraca się w grobie na samą myśl, że Szwedzi mogą mieć coś ciekawego do zaoferowania. Silnie zaangażowany hardcore z głęboko zakotwiczonym przekazem wysadzi z siodła każdego sarmatę, który się pojawi na gigu" (cyt. z forum.hard-core.pl). Czy można cokolwiek dodać?

Letnia akcja organizowana przez Stowarzyszenie Przestrzeń z Węgrowa w tym roku odbędzie się po raz drugi. W ramach inicjatywy zaplanowany jest koncert oraz warsztaty. Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na rzecz rehabilitacji chorej na rdzeniowy zanik mięśni Eweliny Skarżyńskiej (21 l.). Ewelina jest węgrowianką studiującą obecnie w Siedlcach. Więcej informacji o Ewelinie i jej sytuacji na www.pomozewelinie.blogspot.com

Koncert jest wydarzeniem łączącym różne gatunki muzyczne - od hip hopu/rapu, przez reggae, rock'n'roll, punk rock, aż po klimaty hardcore'owe. Usłyszeć będzie można wspomniany już ANCHOR - polityczny hardcore ze Szwecji, muzycznie mocno osadzony w inspiracjach brzmieniem lat 90. Członkowie zespołu od lat pozostają wierni ideom vegan straight edge. Koncertują w całej Europie.

Towarzyszyć im będą warszawski THE STUBS, grający rock'n'roll, metal core'wy THERE IS NO TOMMOROW, również z Warszawy, NETKA - roots reggae z Krakowa, BURST IN hc/punk z Warszawy oraz trzy składy hiphopowe: UNDER ze Zbuczyna, EKO (Ósmy Kontynent) z Siedlec, WESOŁY MIKOŁAJ aka NYGUS z Węgrowa.

Impreza odbędzie się w ramach projektu "animAkcja - twórczo i z pasją zwalczamy nudę". Organizatorami imprezy są "UKS" Świetlica Społeczna w Węgrowie we współpracy ze Stowarzyszeniem Przestrzeń. Całość jest współfinansowana przez Urząd Miasta Węgrowa.

28 lipca 2012, godz. 15.00, namiot "Tyskie" nad Zalewem, Węgrów, wstęp: cegiełki w cenach 5/10/15/20/50 zł (każda osoba płaci według uznania).
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.006 sekund